Reklama

Reklama

Reklama

​Ewa Bilan-Stoch usłyszała, że "powinna siedzieć w domu". Co z tym zrobiła?

Ewa Bilan-Stoch (37 l.) nigdy nie ukrywała, że stanowisko żony sławnego sportowca nie zaspokaja jej ambicji. Jej najważniejszym projektem jest klub sportowy, w którym narciarskie szlify zdobywają nowe pokolenia skoczków. A działacze radzili jej, by "siedziała w domu"...

Ewa Bilan-Stoch zadebiutowała w show biznesie w styczniu 2018 roku, gdy na Gali Mistrzów Sportu odebrała w imieniu męża nagrodę dla Sportowca Roku 2017. Niecały tydzień wcześniej Kamil Stoch dokonał tego, co w całej historii Turnieju Czterech Skoczni udało się tylko jednemu zawodnikowi. Kamil, jak Sven Hannawald 16 lat wcześniej, wygrał każdy z konkursów z rzędu, pokonując zresztą Niemca w punktacji.  Jego sukces odbił się szerokim echem w Polsce, gdzie „Przegląd Sportowy” od razu przyznał mu tytuł najlepszego sportowca 2017 roku, kosztem, jak uważa Anna Lewandowska, Roberta. 

Reklama

Statuetkę w imieniu męża  przyjęła Ewa Bilan-Stoch, przy okazji zachwycając wszystkich skromnością i naturalną urodą. Doceniła ją nawet kąśliwa z reguły Karolina Korwin-Piotrowska, ogłaszając, że wreszcie pojawił się ktoś, kto pokazał, że  "można być piękną bez kiecki za milion i napuchniętych ust”. Skromna kreacja żony skoczka, nawiązująca stylistyką do tradycyjnego stroju góralskiego, włosy zaplecione w warkocz i czerwone korale zamiast brylantów tylko podsyciły zainteresowanie.

Jak się szybko okazało, Ewa Bilan-Stoch jest kobietą o ciekawej biografii, przez wiele lat trenowała azjatyckie sztuki walki, a obecnie prowadzi klub sportowy, pasjonuje się fotografią i absolutnie nie zadowala jej bycie żoną sławnego męża.

Kim jest Ewa Bilan-Stoch?

Ewa i Kamil Stochowie poznali się w 2006 roku na zawodach Pucharu Świata w Planicy, gdzie Ewa Bilan przebywała służbowo, jako fotograf. Jak potem wspominała w filmie dokumentalnym Eurosportu:

Właśnie w centrum Kranjskiej Gory doszło do sytuacji, opisanej przez dziennikarza Rzeczpospolitej, gdy Kamil „capnął Ewę za plecy i huknął w ucho". Tak zaczęła się ich miłość. 

Od tamtej pory zdążyli z Kamilem założyć firmę produkującą czapki i zająć się szkoleniem kolejnych pokoleń skoczków. Ewa Bilan-Stoch jest prezeską KS Eve-nement Zakopane, zajmującego się szlifowaniem młodych talentów i, żeby rozpowszechnić działalność klubu, co roku wydaje kalendarze ze zdjęciami początkujących skoczków. Dochód ze sprzedaży kalendarzy zasila kasę klubu i jest to niebagatelna kwota, bo większość fanów płaci więcej niż wynosi cena kalendarza. 

Ostatnio żona Kamila zamieściła na Instagramie filmik, pokazujący w wielkim skrócie, jak wygląda trening skoczka narciarskiego. Na nagranym podczas obozu w Planicy filmiku widać, jak adepci skoków narciarskich czyszczą sprzęt, ćwiczą i przygotowują się do skoku. Film został opatrzony komentarzem: 

Kamil Stoch zamieścił w komentarzach aż trzy serduszka...

Klub narciarski KS Eve-nement Zakopane powstał w 2014 roku, z inicjatywy Ewy Bilan-Stoch. Jak wyznała z perspektywy czasu w rozmowie z Onet Sport, przy okazji dowiedziała się wtedy od jednego z działaczy, gdzie powinno być miejsce kobiety:

Po ośmiu latach można stwierdzić, że Ewa Bilan-Stoch osiągnęła sukces, którego mało kto się spodziewał. Prowadzony przez nią klub uchodzi za kuźnię talentów, zresztą do zawodników KS Eve-nement poza Kamilem Stochem należą także Dawid Kubacki i Stefan Hula. 

Zobacz też:

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch opuścili Zakopane na dobre? Zamieszkali poza granicami Polski

Żona Kamila Stocha broni skoczka: "Niewiele wiesz o jajach mojego męża"

Rozanielona Wendzikowska relaksuje się na Mauritiusie

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Bilan-Stoch | Kamil Stoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy