Reklama
Reklama

Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski. Podarował jej diamenty w pudełku od zapałek

Grażyna Szapołowska (69 l.) i Eryk Stępniewski (72 l.) są parą od 2002 roku. 20 lat to wynik, który robi niemałe wrażenie. Jak się poznali i jaką rolę w historii ich miłości odegrało pudełko z zapałkami? Oto szczegóły!

Grażyna Szapołowska - kto to?

Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy. Zaraz po maturze wyjechała do Jeleniej Góry, gdzie zadebiutowała w Teatrze Dolnośląskim. Następnie występowała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Ukończyła naukę na wydziale aktorskim w warszawskiej PWST. Od razu po otrzymaniu dyplomu zaczęła występować w Teatrze Narodowym.

Po teatrze przyszedł czas na duży ekran. Zadebiutowała w filmie "Zapach ziemi", a następnie w produkcji "Inne spojrzenie". Przełom w karierze zapewnił jej występ w popularnej komedii muzycznej "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...".

Reklama

Dziś gra raczej okazjonalnie, choć z przytupem. Wystąpiła np. w popularnym filmie "365 dni", wcielając się w matkę głównej bohaterki, Klarę Biel.

Jej pierwszym mężem był aktor, Marek Lewandowski (75 l.), z którym rozwiodła się kilka miesięcy po ślubie. Drugim mężem aktorki został Andrzej Jungowski, z którym ma córkę. Trzecim mężem aktorki był Paweł Potoroczyn (61 l.). Od 2002 roku aktorka jest związana z Erykiem Stępniewskim.

Eryk Stępniewski - kto to?

Eryk Stępniewski to francuski biznesmen i aktor, znany z filmów takich jak "Trick" i "Anatomia zła". Był też producentem filmu "Piąte. Nie odchodź!". Film ten otrzymał nagrodę "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna. 

Dziś bardziej niż na kinie, mężczyzna skupiony jest na prowadzeniu swojej galerii "Eric Step". Jego przygoda z antykami rozpoczęła się w 1973 roku, gdy zaczął pracę jako antykwariusz. Po latach kierowania galerią przejął słynną firmę zajmującą się cynkowaniem i renowacją antyków. Jak sam pisze na stronie, w 1989 roku przeniósł się do Polski, by tworzyć własne kolekcje z ulubionych materiałów, np. srebra, złota czy malachitu.

Niewiele wiadomo o prywatnym życiu mężczyzny. Bardzo chroni swoją prywatność, a rozpowszechnione informacje na jego temat pochodzą głównie z Instagrama partnerki.

Jak Eryk i Grażyna się poznali?

W 2002 roku miłość spotkała ich niespodziewanie. Grażyna była po trzech nieudanych małżeństwach, a on nie wiedział, kim jest popularna aktorka. Mimo to trafiła im się historia niczym z romansu. 

Wpadali na siebie na ulicy w Sopocie. Eryk przyjechał do Polski tylko na chwilę. Od razu zwrócił uwagę na smutne, samotne oczy i wyjątkową charyzmę kobiety. Co zrobił mężczyzna, by nie stracić szansy? Wręczył jej pudełko zapałek. W środku nie było jednak tego, czego się spodziewała - po otwarciu znalazła bowiem dwa diamenty!

"Eryk chyba nigdy dotąd nie był zakochany, zafascynowany kobietą na tyle, by ją pokochać. Nie wiedział, kim jestem, nic o mnie nie wiedział. Myślę, że zaczął mnie kochać z czasem. Kiedy zrozumiał, że moje wady mogą być zaletami" - opowiedziała aktorka w magazynie "Viva", nie kryjąc miłości do wieloletniego partnera.

Kryzysy w związku Grażyny i Eryka

Choć Grażyna Szapołowska słynie ze swojego gorącego temperamentu i kłótliwości, para szybko dementuje pojawiające się czasem plotki o kryzysie w ich związku. Ich miłość jest niezachwiana od 20 lat!

Mężczyzna jest dla niej zawsze ogromnym wsparciem. Był przy niej także w 2011 roku, gdy aktorka została dyscyplinarnie zwolniona z Teatru Narodowego w Warszawie przez dyrektora i reżysera, Jana Englerta (79 l.). Wydarzenie miało miejsce po tym, jak aktorka nie stawiła się na spektakl z powodu nagrywania programu telewizyjnego "Bitwa na głosy". Było to dla niej ogromne przeżycie, które wymagało obecności bliskich. Partner spisał się na medal!

Gdzie mieszkają Grażyna i Eryk?

Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski mieszkają w domu z ogromnym ogrodem. Posiadłość jest urządzona w klasycznym stylu. Pełna jest drewnianych mebli, eleganckich foteli, obrazów w złotych ramach. Duży salon jest wsparty kolumnami, znajduje się w nim dużo kwiatów i co najważniejsze - ukochany fortepian aktorki. Dom mieści się w Aninie, obszarze w dzielnicy Wawer w Warszawie.

Ponadto Grażyna i Eryk mają papugę o imieniu Rambo.

Grażyna Szapołowska w 2022 roku

Zdaje się, że aktorka dzięki miłości zyskała drugą młodość, zupełnie jakby nadrabiała lata, gdy błądziła w małżeństwach z niewłaściwymi mężczyznami. Udowadnia to m.in. poprzez publikację zdjęć z Juraty, gdzie w promieniach słońca relaksuje się na słonecznej plaży. Nie da się ukryć, że w takim wydaniu prezentuje się jak młoda, pewna siebie dziewczyna, przed którą jest do zdobycia cały świat!

Córka i wnuczka Grażyny Szapołowskiej

Aktorka skupia się nie tylko na swoim związku, ale także na pielęgnowaniu więzi z córką, Katarzyną Jungowską (44 l.). Kobieta poszła w ślady mamy i została reżyserką, scenarzystką oraz aktorką. Ponadto, ponieważ Katarzyna ma córkę, Karolinę, Grażyna może nazywać siebie nie tylko dumną mamą, ale i babcią!

"Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami. Mało tego, moja mama z Karoliną też są jakby przyjaciółkami" - opowiadała Katarzyna w wywiadzie udzielonym dla "Dzień Dobry TVN".

Karolina Matej (22 l.), bo tak nazywa się wnuczka, chętnie dzieli się szczegółami swojego życia w internecie. Ma wielkie marzenia i - tak jak babcia - chciałaby w przyszłości zaistnieć na dużym ekranie. W realizacji tych planów wspiera ją zarówno mama, jak i babcia, która z przyjemnością udziela porad.
Grażyna Szapołowska przyznaje, że Karolina jest do niej podobna w sposobie postrzegania świata. Nic dziwnego, że są ze sobą tak blisko.

Oto piękne zdjęcie z babcią, które Karolina opublikowała na swoim Instagramie.

Historia niezwykłej miłości

Co sądzicie na temat związku Grażyny i Eryka? Czy po latach nieudanych relacji, aktorce nareszcie udało się znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Wszystko na to wskazuje! Para doskonale się dogaduje, a wspólnie spędzony czas, nawet po 20 latach, przynosi im wiele radości. Takiej miłości można pozazdrościć!

Zobacz też:

Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski: kulisy ich związku. "Prowadzą swobodne życie"

Grażyna Szapołowska mieszka w pięknym domu otoczonym ogrodem. Dominuje w nim elegancja

Grażyna Szapołowska zachwyca figurą na plaży w Juracie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Szapołowska | Eryk Stępniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy