Reklama
Reklama

Wielkie świętowanie w domu Meghan Markle i księcia Harry'ego. Tym razem nie musieli wybierać

Meghan Markle (41 l.) i książę Harry (38 l.) mają dziś powody do świętowania. Przed dwoma laty na świat przyszło ich młodsze dziecko. Lilibet Diana po narodzinach otrzymała imiona, które w przeszłości nosiły słynne przedstawicielki brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć rodzice starają się skrupulatnie ukrywać przed światem wszelkie informacje na temat swoich pociech, my i tak wiemy, co dzieje się w życiu dzieci Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Meghan Markle i książę Harry: urodziny Lilibet

Meghan Markle i książę Harry doczekali się dwójki dzieci. 6 maja 2019 roku na świat przyszedł Archie Harrison. Rok później Meghan Markle znów spodziewała się dziecka, niestety w związku z ogromnym stresem doszło u niej do poronienia na dość późnym etapie ciąży. 4 czerwca 2021 roku książęta Sussex po raz drugi zostali rodzicami. Tym razem ich rodzina powiększyła się o dziewczynkę, Lilibet Dianę. Meghan Markle i książę Harry przykładają wielką wagę do dat i rocznic. Z tego powodu ostatnie urodziny Archiego wywołały tak wielkie emocje. Chłopiec skończył 4 lata dokładnie w dniu koronacji swojego dziadka, króla Karola III. Książę Harry właśnie tym faktem tłumaczył swój przedwczesny wyjazd z Londynu po ceremonii koronacyjnej.

Reklama

Dziś urodziny obchodzi młodsze dziecko książąt Sussex. Lilibet Diana, którą większość poddanych ma w pamięci jako noworodka, kończy dziś 2 lata. Dziewczynce nadano imiona na cześć prababci królowej Elżbiety II oraz babci, czyli Diany Spencer. Najbliżsi najczęściej nazywają ją "Lili". Jest to zarazem wyraz ciągłości rodzinnej tradycji panującej w familii Meghan Marke. W dzieciństwie mama nazywała ją bowiem "Flower", czyli kwiat.

Po narodzinach Lilibet Diany 4 czerwca 2021 roku w mediach rozgorzała dyskusja na temat tego, czy w dorosłym życiu dziewczynka będzie miała prawo posługiwać się tytułem książęcym. Zgodnie z prawem dziecku nie należał się tytuł księżniczki. Po śmierci królowej Elżbiety II sytuacja uległa zmianie. Za zgodą rodziców oraz króla Karola III zdecydowano, że w sytuacjach formalnych Lilibet będzie przysługiwać możliwość posługiwania się tytułem Jej Wysokości.

Wielkie świętowanie w domu Meghan Markle i księcia Harry'ego

Lilibet Diana przyszła na świat w Santa Barbara w Kalifornii, zostając tym samym pierwszą prawnuczką Elżbiety II i pierwszą wnuczką Karola III, urodzoną w USA. Okazuje się, że nie jest jednak pierwszą osobą w rodzinie królewskiej, która urodziła się za oceanem. Wyprzedziła ją Maud Windsor, córka lorda Fredericka, syna księcia Michaela, czyli jednego z kuzynów Elżbiety II.

Lilibet Diana nie miała zbyt wielu okazji, aby poznać członków rodziny królewskiej. W Wielkiej Brytanii spędziła zaledwie kilka dni. Przyjechała tam wraz z rodzicami przed rokiem na Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II. Na co dzień otaczają ją głównie krewni mamy. Dziewczynka posiada dwa obywatelstwa: amerykańskie i angielskie.

Książę Sussex w swojej książce "Ten drugi" oraz udzielanych wywiadach wielokrotnie zaznaczał, jak bardzo zależy mu na uwolnieniu się od instytucji królewskiego dworu. Zarzekał się przy tym, że jego priorytetem jest ochrona prywatności swojej i swoich bliskich. Koniec końców chciał jednak, aby jego dzieci były przedstawiane jako książęta. Na chwilę obecną córka księcia Harry'ego zajmuje siódme miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

Z pewnością książęta Sussex spędzają dziś wyjątkowy czas wraz z obchodzącą urodziny Lilibet. Tym razem żadne z nich nie musi już wybierać pomiędzy rodzinną imprezą oraz wydarzeniem o randze światowej, jakim była koronacja króla Karola III.

Zobacz też:

Sussexowie stracili sojuszniczkę. Inni royalsi nie byli zadowoleni z ich zażyłości!

Meghan Markle zauważona bez obrączki. "To jasny sygnał dla księcia Harry'ego"

Meghan i Harry nazwani "gwiazdami niskiej rangi". Celebryci z nich drwią

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy