Reklama
Reklama

Rafał i Marcin Mroczek zbankrutowali przez własne niedbalstwo. Dziś o "Mroczek House" nikt nie pamięta

Rafał Mroczek (41 l.) i Marcin Mroczek (41 l.) zasłynęli dzięki serialowi "M jak Miłość". Zyskali rozpoznawalność, sławę i rzeszę fanek, a zarobione pieniądze postanowili zainwestować. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem - o ile go w ogóle mieli. Jak potoczyła się ich historia biznesu i bankructwa?

Bracia Mroczkowie założyli biznes i szybko zbankrutowali przez własne niedbalstwo

Rafał Mroczek i Marcin Mroczek dzięki serialowi "M jak Miłość" zyskali sławę i pieniądze. Byli zapraszani na imprezy, gale, tańczyli w "Tańcu z gwiazdami", śpiewali, a to rozochociło amatorskich aktorów do założenia własnego biznesu w 2007 roku. Co mogło pójść nie tak? Właściwie wszystko... 

Reklama

Rafał i Marcin Mroczek doprowadzili swoją firmę do ruiny. O "Mroczek House" dziś już nikt nie pamięta

Zarobione pieniądze postanowili zainwestować i w 2007 roku założyli własną agencję eventową o dumnej nazwie "Mroczek House". Celem była organizacja spotkań towarzyskich, przyjęć celebrytów i obsługa imprez. Mroczkowie zaproponowali swojemu przyjacielowi bycie wspólnikiem, a oni mieli być jedynie "twarzami" firmy.

Bliźniakom nikt jednak nie powiedział, że do zbudowania filarów biznesu trzeba czasu i zaangażowania. Marcin i Rafał nie interesowali się własną firmą, a chętnych klientów brakowało. 

Brak zleceń boleśnie zweryfikował potencjał "sławy" braci i siły ich nazwiska. Okazało się, że nikt nie chciał ich zapraszać na otwarcia galerii, sklepów, supermarketów, czy prowadzenia prywatnych imprez.

Rafał Mroczek i Marcin Mroczek zostali bankrutami na własne życzenie

Z czasem organizacja imprez stała się kompletnie nieopłacalna, pomimo promowania przez ówczesną dziewczynę Marcina, Agnieszkę Popielewicz (obecnie Agnieszkę Hyży). Kiedy para rozstała się, modelka przestała wspierać biznes swojego byłego partnera.

Po dwóch latach istnienia "Mroczek House" bracia Mroczkowie o brak efektów i zaangażowania w pracę posądzili... wspólnika. Według informacji podanych przez "Fakt" Rafał i Marcin nie umieli porozumieć się, jaką funkcję dokładnie powinien spełniać ich przyjaciel.

Firma popadła w długi, a Rafał i Marcin zamiast mobilizacji do działania, zrezygnowali z walki o klientów. Ostatecznie w 2009 roku po dwóch latach działalności wspólnik postanowił zawiesić działalność z Marcinem i Rafałem. Później bracia tłumaczyli, że pozostają przy aktorstwie.

"Mroczek House" nowe wcielenie?

Według danych w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), Rafał Mroczek reaktywował biznes "Mroczek House" jako jednoosobową działalność gospodarczą w 2015 roku. Po kilku zmianach w PKD, ostatecznie firma Rafała została zamknięta w sierpniu 2022 roku.

Zobacz też:

Rafał Mroczek gościł w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda go nagrodził!

Marcin Mroczek walczy z zarazą. Sytuacja w domu aktora wymknęła się spod kontroli

Rafał i Marcin Mroczek obchodzą 40. urodziny. Łepkowska stoi za ich karierą: "To bardzo fajni chłopcy, skromni, sensowni"

Mroczek narzeka na życie w Polsce: "Jest fatalnie. Nie wiem, co się dzieje"

"M jak miłość": Marcin Mroczek robi sobie przerwę! Co dalej z jego rolą?

Rafał Mroczek stracił dla niej głowę? Aktor zwiedza u boku tajemniczej blondynki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Mroczek | Marcin Mroczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy