Reklama

Agnieszka Hyży

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, a prywatnie żona znanego muzyka – to właśnie Agnieszka Hyży! Jak potoczyła się jej kariera? 
Agnieszka Hyży - najważniejsze informacje
Agnieszka Hyży /VIPHOTO /East News

Agnieszka Hyży - najważniejsze informacje

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, a prywatnie żona znanego muzyka – to właśnie Agnieszka Hyży! Jak potoczyła się jej kariera? 

Dzieciństwo 

Agnieszka Popielewicz, bo tak brzmi panieńskie nazwisko dziennikarki, pochodzi z Mysłowic. Urodziła się 19 marca 1985 r. i jest jedyną córką Hanny i Tomasza Popielewiczów. Rodzice dawali jej sporo swobody i nie narzucali życiowej drogi. Przyszła prezenterka rozważała różne kierunki kariery, ale w końcu postawiła na pracę w telewizji. 

Początek kariery 

Po raz pierwszy w telewizji Agnieszka Popielewicz pojawiła się w 2002 r., kiedy wraz z matką została laureatką konkursu dla matek i córek. Wspólnie wystąpiły wówczas w programie „Rozmowy w toku”. Kulisy telewizji tak spodobały się młodej dziewczynie, że postanowiła związać z tym środowiskiem swoją przyszłość i pogodzić studia z pracą w warszawskiej Tele 5. W tym czasie wzięła też udział w kilku projektach modelingowych, a w 2005 r. dotarła do finału wyborów Miss Polski. 

Zdobycie popularności 

Agnieszka Popielewicz stała się rozpoznawalna, gdy w 2007 r. dołączyła do gospodarzy magazynu Polsatu „Się kręci”. Razem z Maciejem Dowborem i Maciejem Rockiem szybko zdobywała doświadczenie w branży prezenterskiej. W kolejnym roku poprowadziła polsatowski „Gwiezdny Cyrk” w duecie z Zygmuntem Chajzerem

Dalsza kariera 

W kolejnych latach Popielewicz była związana ze stacją Polsat Café, w której prowadziła talk-show „Grunt to rodzinka” oraz kącik ślubny w programie „Studio weekend”. W 2013 r. założyła także własny serwis internetowy o tematyce ślubnej i weselnej, a w 2014 r. została gospodynią autorskiego programu „Super rodzinka”. 

Agnieszkę Hyży kojarzymy też z programami „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo” – jako prowadzącą sekcję kulis. 

Działa również w branży ślubnej jako redaktor prowadzącą kwartalnika „Wedding Show”.  
 
Agnieszka Hyży prowadzi także własny profil na Instagramie oraz program dla młodych mam LOVI Cafe.  

Rodzina i związki 

Pierwszym znanym partnerem dziennikarki był Marcin Mroczek. Spotykała się z nim w latach 2004-2008. Była to miłość od pierwszego wejrzenia i ponoć zakochani planowali nawet ślub. Jednak kiedy Mroczek zaczął występy w „Tańcu z gwiazdami” i innych tanecznych show, pojawiły się plotki o jego romansach i Popielewicz zdecydowała się zakończyć związek.. 

Pocieszenie znalazła w ramionach Mikołaja Wita, kolegi z pracy w Polsacie. Ich piękny ślub, który odbył się w 2011 r., nie scementował jednak uczuć pary. Już po trzech latach media donosiły o kryzysie w tym małżeństwie i w 2014 r. doszło do rozwodu. Popielewicz i Wit doczekali się jednak córeczki, Marty (ur. 2013). 

Obecnym mężem prezenterki jest muzyk Grzegorz Hyży. Para pobrała się w 2015 r. w Rzymie, a w 2021 r. na świat przyszedł ich syn, Leon. Ich związek nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem. Długo plotkowano, że to Popielewicz jest odpowiedzialna za rozpad poprzedniego małżeństwa Grzegorza z Mają Hyży

Agnieszka Hyży - Wiadomości

Agnieszka Hyży - Zdjęcia

Agnieszka Hyży - Wideo