Reklama

Marcin Mroczek

Marcin Mroczek jest połową jednego z najbardziej rozpoznawalnych bliźniaczych duetów w polskim show-biznesie. Razem z bratem dał się nam poznać jako sympatyczny i dobroduszny Piotrek z „M jak miłość” oraz fantastyczny tancerz. Jak stał się sławny?
Marcin Mroczek - najważniejsze informacje
Marcin Mroczek /Podlewski /AKPA

Marcin Mroczek - najważniejsze informacje

Marcin Mroczek jest połową jednego z najbardziej rozpoznawalnych bliźniaczych duetów w polskim show-biznesie. Razem z bratem dał się nam poznać jako sympatyczny i dobroduszny Piotrek z „M jak miłość” oraz fantastyczny tancerz. Jak stał się sławny?

Dzieciństwo

Marcin Mroczek przyszedł na świat 18 lipca 1982 r. w Siedlcach. Jego narodziny były dla rodziców ogromną niespodzianką – do momentu porodu nie wiedzieli, że czekają na nich bliźniaki. Imię dla młodszego, niespodziewanego brata wybrała starsza siostra słynnego rodzeństwa, Agata.

Jako dziecko Marcin Mroczek trenował gimnastykę sportową. Osiągał w tej dyscyplinie spore sukcesy. Oprócz tego interesował się tańcem nowoczesnym i razem z bratem należał do zespołu Caro Dance. Ukończył również Politechnikę Warszawską na kierunku inżynieria lądowa.

Początek kariery

O Marcinie Mroczku usłyszeliśmy w roku 2000, kiedy na ekrany telewizorów weszła telenowela „M jak miłość”. Marcin i jego brat od pierwszego odcinka grają w tym serialu Piotra i Pawła Zduńskich, ale nigdy nie wiązali swojej przyszłości z aktorstwem. Na casting do produkcji zgłosiła ich mama, a młodzi wówczas bliźniacy potraktowali wyjazd do Warszawy jako przygodę i chwilę zabawy. Nie spodziewali się, że właśnie oni na ponad dwadzieścia lat zagoszczą na naszych ekranach.

Dalsza sława

Produkcja „M jak miłość” zabierała Mroczkowi sporo czasu, ale również otworzyła przed nim inne możliwości zawodowe. W 2003  r. zdobył niedużą rolę w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Prawdziwą sensacją okazał się jednak jego występ w czwartej edycji show „Taniec z gwiazdami”, gdzie partnerowała mu Edyta Herbuś.

Po zwycięstwie brata w poprzedniej odsłonie programu oczekiwania wobec Marcina były gigantyczne. Taneczny talent bliźniaków nie był już tajemnicą i rzeczywiście Marcin Mroczek świetnie radził sobie w programie, ale ostatecznie telewidzowie upodobali sobie innych faworytów i Mroczek pożegnał się z tańcem w półfinale edycji. Rok później zaproponowano mu jednak udział w ukraińskiej edycji programu. Tym razem sięgnął po wygraną.

W 2008 r. ponownie spotkał się na parkiecie z Edytą Herbuś, tym razem w 2. Konkursie Tańca Eurowizji, gdzie ponownie udało mu się zdobyć pierwsze miejsce.

Partnerki

Media długo dopatrywały się wśród koleżanek Marcina Mroczka tej, która skradła jego serce. W 2004 r. wybór aktora padł na Agnieszkę Popielewicz (dziś Agnieszkę Hyży, żonę Grzegorza Hyżego), wówczas studentkę socjologii stawiającą pierwsze kroki w telewizji na planie programu „Ciao Darwin”. Początki ich związku nie były łatwe – Marcin, umawiając się na pierwszą randkę, pomylił podobno imię Popielewicz – ale miłość rozgorzała między nimi na całego. Dla Mroczka początkująca dziennikarka przeprowadziła się do Warszawy. Po trzech latach poróżniły ich plotki o zdradzie, której Mroczek miał się dopuścić na planie ukraińskiego „Tańca z gwiazdami”.

W 2008 r. Marcin znalazł pocieszenie w ramionach Marleny Muranowicz, modelki. Tym razem ta historia miłosna zakończyła się szczęśliwie – w 2013 r. zakochani powiedzieli sobie sakramentalne „tak”, a w 2016 r. powitali na świecie pierwszego syna, Kacpra. Rok później do rodziny dołączył Ignacy.

Marcin Mroczek - Wiadomości

Marcin Mroczek - Zdjęcia