Reklama
Reklama

Rafał Mroczek gościł w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda go nagrodził!

Rafał Mroczek (40 l.) dostąpił zaszczytu. Gwiazdor serialu "M jak Miłość" został w wyjątkowy sposób uhonorowany przez prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Aktor odwiedził Pałac Prezydencki w Warszawie, aby odebrać nagrodę i spotkać się z głową państwa. Czym sobie na to zasłużył?

Rafał Mroczek: działalność charytatywna

Rafał Mroczek na co dzień większości widzów znany jest przede wszystkim z występów w telenoweli "M jak Miłość". Aktor unika dzielenia się z mediami informacjami na temat swojego życia osobistego. O jego sprawach uczuciowych wiemy jedynie, że po rozstaniu z Joanną Skrzyszewską, Rafał Mroczek przez jakiś czas był widywany w towarzystwie koleżanki z planu. W połowie lutego Joanna Kuberska zdementowała jednak plotki dotyczące rzekomego romansu. Wygląda na to, że Rafał Mroczek żyje samotnie, jednak aktor na brak zajęć narzekać nie może. Wolny czas poświęca przede wszystkim na działalność charytatywną. Gwiazdor "M jak Miłość" od dłuższego czasu angażuje się w projekty realizowane przez Fundację Oczami Nieba. Ze strony organizacji dowiadujemy się, jakie są jej główne cele:

Reklama

"Fundacja Oczami Nieba zajmuje się propagowaniem dobrych wartości wśród dzieci i młodzieży, wspiera życie i dzieci z niepełnosprawnościami".

Działająca od lipca 2021 roku fundacja znajduje się pod nadzorem Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Działalność organizacji nie mogła pozostać niezauważona przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Wszakże w trakcie kryzysu migracyjnego, wolontariusze wykonali kawał dobrej roboty. Przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie powstała Domowa Noclegownia, w której uchodźcy z Ukrainy mogli znaleźć schronienie. Andrzej Duda postanowił docenić działania przeprowadzone przez organizację. Wyróżnienie przypadło również Rafałowi Mroczkowi

Rafał Mroczek nagrodzony przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda wyróżnił Fundację Oczami Nieba w konkursie "Dla dobra wspólnego Prezydenta RP" w kategorii "Dzieło" za projekt Domowej Noclegowni na Łazienkowskiej dla matek z dziećmi z Ukrainy. W związku z tym, do Pałacu Prezydenckiego zawitała pokaźna grupa wolontariuszy, którzy na co dzień pracują na rzecz organizacji. Wśród zebranych był m.in. Rafał Mroczek

"Dziękujemy za wyróżnienie w konkursie "Dla dobra wspólnego Prezydenta RP" w kategorii "Dzieło" za projekt Domowej Noclegowni na Łazienkowskiej dla matek z dziećmi z Ukrainy. Nagroda ta jest dla wszystkich Wolontariuszy, którzy przyczynili się do powstania i jej dotychczasowego funkcjonowania. Dziękujemy za pomoc 500 wolontariuszom i darczyńcom. Pomagamy już 228 dni i pragniemy pomagać tak długo, jak tylko to możliwe. Gratulujemy wszystkim laureatom i zwycięzcom konkursu!" - czytamy w mediach społecznościowych fundacji. 

Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim prezes fundacji odebrał pamiątkowy dyplom. Andrzej Duda pamiętał jednak o tym, że sukcesy fundacji to również zasługa wolontariuszy i ich codziennej, ciężkiej pracy. W związku z tym, w spotkaniu uczestniczyła grupa blisko kilkudziesięciu osób, związanych z działalnością Fundacji Oczami Nieba. Na Finałowej Gali 7 Edycji Nagrody Prezydenta " Dla Dobra Wspólnego" nie mogło zabraknąć także Rafała Mroczka. Aktor dumnie pozował do wspólnych zdjęć, a na jego instagramowym profilu ukazał się post, w którym podsumował wydarzenie. 

Zobacz też:

"Sylwester Marzeń" odbędzie się w Zakopanem. Koszt... ponad 10 milionów złotych!

Magda Stępień dopiero pożegnała synka, a już musi mierzyć się z oskarżeniami. Nie do wiary, co usłyszała!

Romansowała z prezydentem oraz jego bratem. Czy to przyczyniło się do śmierci Marilyn Monroe?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Mroczek | Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy