Reklama
Reklama

Nie może się ich doczekać na koronacji! Niezwykłe słowa księcia Williama o polskim polityku

Książę William od wczoraj przebywa w Polsce, gdzie odwiedził brytyjskich żołnierzy stacjonujących przy granicy z Ukrainą oraz spotkał się z prominentnymi polskimi politykami. Syn Karola III spędził czas m.in. w towarzystwie Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Nie do wiary, co powiedział o nich w kontekście koronacji!

Książę William w Warszawie - szczegóły wizyty

Długo ukrywana w tajemnicy wizyta księcia Williama w Polsce powoli dobiega końca. Monarcha w trakcie swojego pobytu odwiedził brytyjskich żołnierzy w bazie wojskowej pod Rzeszowem, porozmawiał w cztery oczy z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, a następnie udał się do Warszawy. W stolicy czekały go nie tylko z spotkania z wysoko postawionymi politykami, ale też przechadzka po ważnych punktach Warszawy, gdzie m.in. złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Reklama

Jeszcze przed podaniem oficjalnej informacji o przylocie Williama dużo spekulowało się, że będzie mu towarzyszyć jego małżonka. Ostatecznie Kate Middleton została jednak w Wielkiej Brytanii. Strona brytyjska nie ujawniła powodów takiej decyzji, ale nieobecność księżnej wywołała lawinę plotek i spekulacji. Pewien polski polityk najprawdopodobniej już wkrótce będzie miał jednak okazję zobaczenia Kate na żywo.

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda spotkali się z Williamem w Warszawie

Książę William ma za sobą dwie niezwykle istotne rozmowy w gronie polskich polityków. Środowy wieczór spędził w towarzystwie Rafała Trzaskowskiego, a w czwartek odbyło się jego oficjalne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Na szczęście obyło się bez wpadek przywódców, inaczej niż wtedy, gdy nasz kraj wizytował Joe Biden.

Co ciekawe, Andrzej Duda musiał zrobił na Williamie szczególnie dobre wrażenie. Jak przekazała zajmująca się tematyką royalsów producentka telewizji ITV Lizzie Robinson, z ust księcia Walii posypały się komplementy nie tylko w stronę narodu polskiego. Arystokrata nawiązał także do zbliżającej się wielkimi krokami koronacji Karola III.

Książę William nie może się doczekać Dudy na koronacji

Rzecznik następcy brytyjskiego tronu powiedział dziennikarce: "Książę nie może się doczekać obecności Prezydenta i Pierwszej Damy na koronacji. Podziękował mu też za pojawienie się na pogrzebie zmarłej królowej". Czyżby Andrzej i Agata Duda mieli się okazać nowymi ulubieńcami Windsorów?

Zobacz też:

SZOK! Sąsiadka Kubackich wyjawiła, co mówi się na wsi

Rafał Trzaskowski przeprosił za skandaliczne słowa u Wojewódzkiego!

William i Kate martwią się o syna. Toczą spory z rodziną!

Właśnie tam jadł w Warszawie książę William. Nie do wiary, co zrobił po wejściu

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama