Reklama
Reklama

Książę William odegra kluczową rolę podczas koronacji Karola III? Złoży mu pewną obietnicę!

Książę William, tak jak inni członkowie rodziny królewskiej, otrzymał już wytyczne dot. koronacji swojego ojca króla Karola. Brytyjski książę będzie musiał wykonać swoje obowiązki 6 maja z należytą starannością. Jednym z nich będzie publiczne wydeklamowanie przysięgi! Ten moment przejdzie do historii.

Kluczowa rola księcia Williama w koronacji króla Karola

Niebawem książę William będzie mógł zobaczyć, jak jego ojciec Karol III zostanie koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Ten obrazek na pewno zapisze się w jego pamięci i nakreśli obraz przyszłości, która go czeka. Sam również pewnego dnia zasiądzie na tronie.

Książę Walii będzie świadkiem historycznej chwili 6 maja, jednak oprócz biernego obserwowania będzie musiał wykonać także kilka obowiązków, które mogą zaważyć na przebiegu ceremonii.  

Reklama

Podczas gdy Pałac Buckingham jeszcze oficjalnie nie potwierdził, którzy członkowie rodziny królewskiej będą odpowiedzialni za poszczególne sprawy, królewska ekspertka i historyczka Tessa Dunlop podzieliła się swoimi przypuszczeniami na temat tego, jak może wyglądać ten wyjątkowy dzień w Pałacu Buckingham.

"Książę William i jego potomstwo są następni w kolejce do tronu, a koronacje celowo podkreślają porządek pierwszeństwa i sukcesji. Czy to się komuś podoba, czy nie, ta okazja państwowa dotyczy królewskiej hierarchii. Przekazy wizualne, zarówno poprzez kostiumy, jak i powóz, przypomną nam, kim są przyszły król i królowa - czy Sussexom się to podoba, czy nie" - zwróciła uwagę w rozmowie z "The Mirror".

Król Karol zrezygnował z ważnego obrzędu?

W ramach swoich planów, mających na celu zmianę ceremonii, Karol zrezygnował z niektórych części koronacji. Jedną z nich jest ta, w której książęta królewscy kłaniają się i składają mu hołd. Według tradycji potomkowie króla powinni także dotknąć korony i ucałować prawy policzek monarchy.

William będzie czynił honory wobec Karola III

William, jako następca tronu, nadal będzie mógł to zrobić w ramach swoich obowiązków wobec króla, lecz jego buńczuczny brat książę Harry tym razem obejdzie się smakiem.

Dunlop wierzy, że książę i księżna Walii "wyróżnią się" podczas wydarzenia, a jeśli Sussexowie zdecydują się także wziąć w nim udział, będą mieli zupełnie inne role niż następca tronu i jego żona.

"W 1953 roku siostra królowej, księżniczka Małgorzata, miała własną suknię koronacyjną zaprojektowaną przez Normana Hartnella, wyhaftowaną w róże i stokrotki i uzupełnioną oszałamiającą tiarą Cartiera. Podróżowała do Opactwa z Królową Matką i siedziała w loży z widokiem na przebieg wydarzeń, a między nimi siedział czteroletni książę Karol" - wspomniała ekspertka.

Co więcej, historyczka jest zdania, że coś podobnego spotka księżną Kate i jej trójkę dzieci. Wyróżnienie tej rodziny jest więc nieuniknione.

Ciekawe, jak te rewelacje zniosą książę Harry i Meghan Markle!

Zobacz też:

Książę William i Kate byli zmuszeni odwołać kolejną wizytę. Wszystko z obawy przed skandalem

Księżna Kate przed ślubem przeszła ważny test. Dzięki temu została żoną księcia Williama

Książę Harry źle znosi humory Meghan Markle. Ma też kłopoty spadkowe

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama