Reklama
Reklama

Andrzej Duda nie mógł o tym mówić przy Williamie! Szokujący zakaz. Tego się nie spodziewał?

Drugi dzień niespodziewanej wizyty księcia Williama w naszym kraju zaczął się od uroczystego złożenia wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem następcą brytyjskiego tronu udał się na spotkanie z Andrzejem Dudą. Choć tematem przewodnim rozmowy syna Karola III z polskim prezydentem była przede wszystkim wojna na Ukrainie, okazuje się, że pewnych kwestii trzeba było unikać. Wszystko z powodu... zasad obowiązujących członków rodziny królewskiej!

Książę William z niespodziewaną wizytą w Polsce

Zaskakująca wizyta księcia Williama w naszym kraju wywołała w mediach niemałe poruszenie. Pomimo braku wcześniejszych zapowiedzi, następca brytyjskiego tronu zjawił się w Polsce w środę 22 marca. Około godziny 14 arystokrata wylądował na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. W porcie lotniczy czekało go oficjalne powitanie, na którym obecny był Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak.

Reklama

Po wylądowaniu syn króla Karola III spotkał się z grupą brytyjskich wojskowych. Odwiedził 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich, gdzie miał okazję porozmawiać z żołnierzami pułku The Queen's Royal Hussars, którzy stacjonują na Podkarpaciu.

Potem przyszedł czas na kolejną część wizyty. Książę przeniósł się do stolicy, gdzie miał okazję spędzić trochę czasu z prezydentem Warszawy. Wraz z Rafałem Trzaskowskim William udał się punktu dla uchodźców, mieszczącym się przy ulicy Wołoskiej. Poza rozmową panowie znaleźli także czas na partyjkę... ping-ponga!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wnuk Elżbiety II pojawił się w naszym kraju bez małżonki Kate Middleton, co od razu stało się źródłem rozmaitych plotek.

Książę William spotkał się z prezydentem RP Andrzejem Dudą

Po tym jak drugiego dnia pobytu w Polsce brytyjski książę złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza, udał się na oficjalne spotkanie z prezydentem RP. Jak podała Kancelaria Prezydenta, tematem rozmowy polityków była "pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy". O szczegółach dyskusji jednak niewiele wiadomo, bowiem jak tłumaczył w stacji TVN24 prezydencki minister Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej, pewne kwestie nie mogły zostać poruszone ze względu na restrykcyjne zasady obowiązujące członków rodziny królewskiej:

"System władzy brytyjskiej skonstruowany jest w taki sposób, że król, następca tronu o polityce nie dyskutuje" - wyjaśnił ekspert.

Oczywiście w mediach pojawiło się mnóstwo zdjęć z tego spotkania. Fotorelacja opublikowana została także na oficjalnym profilu Andrzeja Dudy.

"Książę Walii przekazał podziękowania dla Polaków za ich hojność i gościnność" - można przeczytać na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Choć podczas tego typu spotkań na szczycie nieraz dochodzi do niezręcznych sytuacji, tym razem na szczęście obyło się bez większych wpadek.

Zobacz też:

Książę William przyleciał do Polski. Na koncie książąt Walii pojawił się wpis po polsku! 

Księżna Kate odwołała wizytę do Rzeszowa! Dlaczego książę William przyjechał sam?

Wizyta księcia Williama bez księżnej Kate. Oto jak przebiegała wizyta (ZDJĘCIA)

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | książę Wiliam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama