Reklama
Reklama

Na koncie książąt Walii pojawił się wpis po polsku! Poruszające słowa o Polakach

W środę 22 marca książę William odbył dość niespodziewaną wizytę do Polski. Następca tronu przybył do żołnierzy stacjonujących w Rzeszowie na ulicy Lwowskiej. Do sieci trafiły zdjęcia z bazy wojskowej. Relacja z wyjazdu pojawiła się także na instagramowym koncie księcia i księżnej Walii. Co ciekawe, znajdziemy tu także wpis... w języku polskim! Traktuje on w poruszających słowach o Polakach.

Książę William z wizytą w Polsce

W środę w polskich mediach zawrzało. Już przed południem pojawiła się bowiem informacja, że do Polski mogą zawitać wyjątkowi goście. Spekulowano, że na Podkarpaciu wyląduje samolot z... Williamem i Kate na pokładzie! Między 13 a 14 brytyjska maszyna rzeczywiście pojawiła się nad naszym krajem, a delegację potwierdził sam rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ostatecznie okazało się, że następca brytyjskiego tronu przybył do Polski sam, bez swojej żony Kate, co zresztą wywołało lawinę spekulacji. Dwudniowa delegacja rozpoczęła się od wizyty w bazie wojskowej na Podkarpaciu i spotkania z polskim Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz z brytyjskimi i polskimi żołnierzami. Następnie William udał się do Warszawy, gdzie odwiedził punktu dla uchodźców, w którym przebywa ok. 300 kobiet i dzieci, spotkał się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i zdążył nawet zagrać z nim w.. tenisa stołowego. Na dzisiaj z kolei zaplanowana jest wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Reklama

Relacja z wizyty księcia w Polsce na Instagramie

Do sieci zaczęły spływać zdjęcia księcia Williama z bazy wojskowej, ale nie tylko. Spotkaniem z Brytyjczykiem pochwalił się też sam Rafał Trzaskowski, który umieścił relację z tego wydarzenia na Instagramie. To samo zresztą zrobili przedstawiciele książąt Walii prowadzący ich konta w mediach społecznościowych. Pojawiło się tu sporo fotografii, a także... wpis w języku polskim.

William i Kate zamieścili na Instagramie wpis po polsku

Na instagramowym profilu royalsów pojawił się poruszający wpis dotyczący tego, jak Polacy pomagają Ukraińcom w obliczu wojny. Post w dwóch językach - angielskim oraz polskim - mówi o hojności polskich obywateli, ale też o niekończącym się kryzysie humanitarnym. Pojawił się on w sieci w związku z tym, że książę William w Polsce odwiedził jedno z miejsc, gdzie przebywają teraz uchodźcy uciekający przed wojną.

"Dzięki hojności Polaków ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy. Ten punkt pobytowy zapewnia dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet "bezpłatny sklep", w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej. To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego" - czytamy na Instagramie.

Zobacz też:

Książę William odegra kluczową rolę podczas koronacji Karola III? Złoży mu pewną obietnicę!

Książę William i Kate byli zmuszeni odwołać kolejną wizytę. Wszystko z obawy przed skandalem

Księżna Kate nie zgodziła się udział swoich dzieci w krwawym rytuale. Harry ujawnił jego szczegóły


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama