Reklama
Reklama

Książę William złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podziękowania po polsku

Książę William (40 l.) od środy 22 marca przebywa z Polsce. Wizytę rozpoczął w Rzeszowie, gdzie spotkał się ze stacjonującymi tam brytyjskimi i polskimi żołnierzami, następnie udał się do Warszawy. Tam drugiego dnia pobytu w Polsce złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Książę William, następca brytyjskiego tronu, w środę 22 marca przybył do Polski z niezapowiedzianą wizytą. Wiadomość była tak zaskakująca, że mało kto w nią uwierzył, dopóki nie ukazały się dowody z postaci zdjęć z Rzeszowa. 

Książę William zrywa z żelazną regułą Elżbiety II

Spotkanie księcia Walii z brytyjskimi i polskimi żołnierzami tuż przy granicy z walczącą o niepodległość Ukrainą jeszcze do niedawna wydawało się nie do pomyślenia. Za panowania jego babci, królowej Elżbiety II, tak wyraźnie zaakcentowane zaangażowanie po konkretnej stronie toczącego się konfliktu zbrojnego nie było możliwe. 

Reklama

Prosto z Rzeszowa brytyjski następca tronu udał się do Warszawy, gdzie wraz z prezydentem miasta, Rafałem Trzaskowskim odwiedził punkt pobytowy dla ukraińskich uchodźców, gdzie zagrali w ping-ponga. 

Książę William w Warszawie

Wieczorem książę William zjadł kolację w restauracji Butero, otwarcie wspierającej LGBT+. Towarzyszyło mu zaledwie kilka osób. Nie robili wokół siebie zamieszania. Większość gości restauracji nawet nie zorientowała się, że po sąsiedzku posila się następca brytyjskiego tronu. 

Wizyta księcia Williama w Polsce jest relacjonowana na oficjalnym profilu księcia i księżnej Walii na Instagramie. Wpisy ukazują się w dwóch językach: angielskim i polskim. Zdjęcie z punktu pobytowego dla uchodźców z Ukrainy zostało opatrzone komentarzem:

"Gościnna społeczność i wolontariusze służący wsparciem robią tu co mogą, by pomóc potrzebującym.To dzięki ich pracy 300 ukraińskich kobiet i dzieci, które przebywają obecnie w ośrodku, może znaleźć chwilę wytchnienia po doświadczeniach związanych z wojną".

Następca tronu składa wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Pod dzisiejszym zdjęciem, ukazującym składanie hołdu i kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza i rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą został zamieszczony następujący podpis:

„Ku pamięci wszystkich tych, którzy zginęli i w podziękowaniu wszystkim tym, którzy służyli i nadal służą na całym świecie. Składam podziękowania na ręce @prezydent_pl za nieustającą hojność i gościnność Polaków”. 

W tym samym miejscu 27 lat temu kwiaty złożyli dziadek i babcia księcia Williama: królowa Elżbieta II i książę Filip.

Zobacz też:

Jolanta Kwaśniewska wspomina wizytę królowej. Pomogły... kaczki

Księżna Kate nie przyleciała do Rzeszowa. Od plotek aż huczy! To dlatego William przyjechał sam do Polski?

Wizyta księcia Williama w Polsce. Złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy