Reklama
Reklama

"Milionerzy". Który ze znanych medyków na początku XX w. był profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego?

Który z nich na początku XX w. był profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego? Alzheimer, Asperger, Parkinson czy Tourette? To pytanie było warte ćwierć miliona złotych. Jak poradził sobie z nim gracz teleturnieju "Milionerzy?

Stacja TVN emituje kolejne odcinki teleturnieju "Milionerzy". Czy tej jesieni poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 654 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 250 tys. zł.

"Milionerzy". Kto na początku XX w. był profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego?

Który z nich na początku XX w. był profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego?

Reklama
  • A.  Alois Alzheimer
  • B.  Hans Asperger
  • C.  James Parkinson
  • D.  Georges Gilles de la Tourette

Uczestnik długo zastanawiał się, czy grać, czy może zrezygnować/ Ryzykował utratę kilkudziesięciu tysięcy złotych! Postanowił zdać się na los. Z jego wyliczanki, która rozbawiła Huberta Urbańskiego i publiczność, wynikało, że powinien grać dalej.  Zatem gracz zaryzykował i obstawił odpowiedź A. Czy słusznie?

10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego

Alois Alzheimer był niemieckim lekarzem psychiatrą i neuropatologiem. W 1912 roku przeniósł się do Wrocławia i był profesor psychiatrii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik wygrał 250 tys. zł i mógł grać dalej!

"Milionerzy". Pionowa kieszeń sportowej kurtki zapinana na suwak, jak się nazywa?

Pionowa kieszeń zimowej, sportowej kurtki, zapinana na suwak po lewej stronie klatki piersiowej, nazywana jest:

  • A.  bilonówką
  • B.  napoleońską
  • C.  wiktoriańską
  • D.  zegarówką?

To pytanie warte było pół miliona złotych! Gracz jednak po namyśle zrezygnował z udzielenia odpowiedzi na nie. Wolał nie ryzykować. Zabrał 250 tys. złotych, które wygrał dotychczas. 

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o pionową kieszeń zimowej kurtki

Zimowe, sportowe kurtki wyposażone są w pionową kieszeń na drobne rzeczy. Zwana jest ona kieszenią Napoleona, lub kieszenią napoleońską, gdyż zwykle na wszystkich wizerunkach Napoleon Bonaparte stoi w takiej pozie, że jedną dłoń trzyma pod płaszczem na piersi. 

Zatem obstawienie odpowiedzi B pozwoliłoby graczowi wygrać 500 tys. zł.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Nowe zasdy w "Milionerach"

Stacja TVN postanowiła odświeżyć teleturniej "Milionerzy". Będzie można wygrać aż dwa miliony złotych. Niestety zasada ta dotyczy tylko odcinków specjalnych, a tych TVN zamierza wyemitować osiem. Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze castingu, do którego można się już zgłaszać poprzez specjalny formularz na stronie tvn.pl.  Ale na tym nie koniec nowości. 

Zobacz też:

"Milionerzy". Rondo to nie jest element toczka, odmiana winorośli czy część sonaty?

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

"Milionerzy". Które powiedzenie związane jest z zamachem na króla Zygmunta III Wazę?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama