Reklama
Reklama

"Milionerzy". Rondo to nie jest element toczka, odmiana winorośli czy część sonaty?

Rondo to nie jest element toczka, odmiana winorośli czy część sonaty? Z takim pytaniem zadanym przez Huberta Urbańskiego w teleturnieju "Milionerzy" zmierzył się gracz.

Stacja TVN ruszyła z 14. edycją teleturnieju "Milionerzy". Czy tej jesieni poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 651 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 5 tys. zł.

"Milionerzy". Rondo to nie jest element toczka, odmiana winorośli czy część sonaty?

Rondo to nie:

Reklama
  • A.  element toczka
  • B.  odmiana winorośli
  • C.  część sonaty
  • D.  rodzaj skrzyżowania

Uczestnik  poprosił o koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Po drugiej stronie czekała jego żona. Podpowiedziała graczowi, by obstawił odpowiedź dotyczącą winorośli. Gracz zgodnie z podpowiedzią obstawił ostatecznie odpowiedź B. Czy słusznie?

10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o rondo

Prawidłowa odpowiedź na pytanie czym nie jest rondo, to odpowiedź A. Toczek jest rodzajem kapelusza, który nie ma ronda.

Uczestnik przegrał. Zabrał do domu jedynie gwarantowane 1 tys. zł. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Nowe zasdy w "Milionerach"

Stacja TVN postanowiła odświeżyć teleturniej "Milionerzy". Będzie można wygrać aż dwa miliony złotych. Niestety zasada ta dotyczy tylko odcinków specjalnych, a tych TVN zamierza wyemitować osiem. Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze castingu, do którego można się już zgłaszać poprzez specjalny formularz na stronie tvn.pl.  Ale na tym nie koniec nowości. 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

"Milionerzy". Które powiedzenie związane jest z zamachem na króla Zygmunta III Wazę?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | TVN SA | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy