Reklama
Reklama

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T", a w klejnocie nad hełmem strusie pióra, to herb Tusk, Hołownia czy Ziobro? Olga Żukowicz z Gdyni kontynuowała grę. Uczestniczka usłyszała pytanie za 250 tys. zł.

Pod koniec lutego stacja TVN rozpoczęła nadawanie 13. edycji teleturnieju "Milionerzy". Czy w tej odsłonie poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 603 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał Oldze Żukowicz z Gdyni, która kontynuowała grę z poprzedniego odcinka pytanie za 250 tys. zł.

"Milionerzy". Herb z literą T i strusimi piórami to:

Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "t", a w klejnocie nad hełmem w koronie strusie pióra, to herb: 

Reklama

  • A. Ziobro
  • B. Tusk
  • C. Hołownia 
  • D. Kukiz

Uczestniczka ostatecznie obstawiła Tuska, czyli odpowiedź B. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o herb z literą T i strusimi piórami

Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "t", a w klejnocie strusie pióra, to herb Hołowniaale. Zatem odpowiedź C była prawidłowa.

Uczestniczka przegrała tym razem i dostała gwarantowane 40 tys. zł.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Kto nosi obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

"Milionerzy". Które ptaki gniazdują na ziemi, w ziemi szukają pokarmu, a latają niechętnie i ociężale?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy