Reklama
Reklama

Maria Wiktoria Wałęsa przegrała ze sławą i paparazzimi. Co dziś robi i jak wygląda córka Lecha Wałęsy?

Prezydent Lech Wałęsa doczekał się ośmiorga dzieci ze związku z Danutą Wałęsą. Część z nich spróbowała swoich sił w show-biznesie czy polityce. Kilku minut sławy zasmakowała przede wszystkim Maria Wiktoria Wałęsa. Córka prezydenckiej pary wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami" i zaprzyjaźniła się z Edytą Herbuś, ale sława szybko ją przytłoczyła. Jak wygląda dziś?

Maria Wiktoria Wałęsa jest jedną z ośmiorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów, a zarazem ich drugą od końca najmłodszą córką. Podobnie jak Aleksandra Kwaśniewska, a po niej też Kasia Tusk i Kinga Duda, Wałęsa spróbowała swoich sił w szeroko pojętym show-biznesie. W przeciwieństwie jednak do innych dzieci polityków, ona sparzyła się na świecie pełnym blasku fleszy dosyć szybko i boleśnie.

Reklama

Kim jest Maria Wiktoria Wałęsa?

Urodzona w 1982 roku Maria Wiktoria na "swoje pięć minut" czekała do wybicia 24. urodzin. Wcześniej pracowała z Lechem Wałęsą jako jego asystentka miała więc niejakie pojęcie o tym, jak działają media. A przynajmniej tak jej się wydawało. Dlatego bez większego wahania przyjęła propozycję stacji TVN, która w tamtych czasach emitowała "Taniec z gwiazdami".

Świeżo upieczona celebrytka wystąpiła w 4. edycji show, która trafiła na antenę na jesieni 2006 roku. Nie zrobiła furory na parkiecie, zajmując ostatecznie dopiero 7. miejsce (całość wygrała wówczas Kinga Rusin). Jak sama Wałęsa przyznawała natomiast po latach w wywiadzie dla "Gali", dla niej to miała być przede wszystkim zabawa:

Maria Wiktoria Wałęsa: "Taniec z gwiazdami" przyniósł się sławę, ale też kłopoty

"Taniec z gwiazdami" był oczywiście w tamtych czasach nie mniejszym hitem niż obecnie, gdy prawa do formatu posiada Polsat. Dlatego w zasadzie z miejsca rozpoznawalność Wałęsy niesamowicie podskoczyła. Polacy zaczęli ją kojarzyć i interesować się jej życiem prywatnym. Maria Wiktoria Wałęsa nagle stała się bywalczynią salonów.

Występowała w programach śniadaniowych i chętnie udzielała wywiadów. W porównaniu do dzisiejszych czasów, gdy stroni od życia publicznego, trudno nie zauważyć kolosalnej różnicy. Wtedy wydawało się jednak, ze drzwi do wielkiej sławy stoją przed córką Wałęsów otworem.

W niepamięć poszedł nawet nieudany projekt z 2004 roku, gdy wraz z koleżanką założyła butik Cottonshushi w jednym z gdańskich centrów handlowych. Projekt celował w żywe, kolorowe ubrania przeznaczone do klubowania. Okazał się jednak fiaskiem: "Naszym znakiem rozpoznawczym był pistacjowy, »żarówiasty« kolor. Miało być żywo, barwnie, radośnie. Ale jakoś zabrakło nam czasu, energii i pieniędzy. Zwinęłyśmy butik" - wspominała Wałęsa "Gali". Z kłopotów finansowych wyratował córkę wtedy Lech Wałęsa.

Przyjaźń z Edytą Herbuś i pasja do klubowania

Wybór asortymentu do Cottonsushi nie był przypadkiem, bo Wałęsa już od nastoletnich lat uwielbiała scenę klubową. Jak przyznała w przywołanym wcześniej wywiadzie, w pewnym momencie życie klubowe wciągnęło ją aż za mocno. Nierzadko wracała do domu po szóstej rano, przez co jej rodzice mieli są dziewczyną prawdziwe "skaranie boskie".

Miłość do nocnego życia miała się obudzić w Marii Wałęsie ponownie, gdy zdobyła sławę po "Tańcu z gwiazdami". Zaprzyjaźniła się wtedy z Edytą Herbuś, zaczęła też dużo imprezować. Z tego powodu na celownik wkrótce wzięli ją paparazzi. W pewnym momencie Wałęsa przesadziła i dała się złapać, jak pod wpływem alkoholu śpi w samochodzie. Na zdjęciach było widać bieliznę. Co gorsza w tak trudnym momencie nie otrzymała wsparcia od bliskich:

Jak dziś wygląda Victoria Wałęsa?

To traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Wałęsa niedługo później zaczęła systematycznie wycofywać się z show-biznesu. W poprzedniej dekadzie było jej coraz mniej, choć jeszcze pojawiała się niekiedy na różnych wydarzeniach i eventach, w 2012 roku założyła też fundację Celebrity Nation. Miała ona pomagać innym organizacjom pozarządowym w przebiciu się i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. O działalności Celebrity Nation od dłuższego czasu jest jednak cicho.

Maria Wiktoria Wałęsa po raz ostatni na świeczniku znalazła się w 2015 roku przy okazji promocji książki swojej mamy. Od tego czasu stroni od życia publicznego, w bardzo ograniczony sposób funkcjonuje też w mediach społecznościowych jako Victoria Wałęsa. Na Instagramie po raz ostatni była aktywna w 2020 roku.

Jej obecność na facebookowym profilu ogranicza się z kolei do wrzucanych raz na jakiś czas zdjęć profilowych i zdjęć w tle, niekiedy z króciutkim dopiskiem. Na fotografiach widzimy, że Wałęsa zmieniła nieco styl, często chodzi w związanych włosach i występuje w delikatnym makijażu. Na jej powrót do dawnego życia zdecydowanie się nie zanosi, co zresztą potwierdziła jej odpowiedź z 2021 roku na prośbę portalu Plejada o wywiadu:

"Nie dzielę się już moimi sprawami z prasą - niech to będzie mój komentarz" - odpowiedziała córka byłego prezydenta.

Zobacz też:

Edyta Herbuś w końcu się ustatkuje? Zdradziła, jaki marzy jej się ślub.

Maria Wiktoria Wałęsa chce pomagać alkoholikom. Jaki jest jej plan?

Nie żyje Lisa Marie Presley. Jedyna córka Elvisa była wciąż dosyć młoda.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Wałęsa | Lech Wałęsa | Maria Wiktoria Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy