Reklama
Reklama

Marcin Meller podjął trudną decyzję i wyjaśnił przyczyną. Zmienia zawód?

Marcin Meller (54 l.) po rozstaniu z TVN rozpoczął karierę w internecie. Na YouTube prowadził autorską audycję „Drugie śniadanie Mellera”, jednak ostatnio zapowiedział, że nowych odcinków w najbliższym czasie nie będzie. Czy coś poszło nie tak?

Marcin Meller, historyk z wykształcenia, przez 22 lata był zawodowo związany z TVN-em. Karierę w stacji zaczynał od prowadzenia programu „Agent”, a w 2005 roku dołączył do ekipy „Dzień Dobry TVN”. Z prowadzenia porannego programu stacji zrezygnował 3 lata później. 

Marcin Meller i cykle programów kulturalnych

W 2009 roku zrealizował swoje marzenie i poprowadził sobotni program kulturalny na TVN24 „Drugie śniadanie mistrzów”. Cykl przetrwał na antenie stacji do 2022 roku i skończył się wraz z odejściem Mellera

Reklama

Dziennikarz, po rozstaniu z TVN-em postanowił, idąc za przykładem innych celebrytów, m. in Roberta Makłowicza, przenieść działalność zawodową do internetu. 

W styczniu na YouTube wystartował autorski cykl Mellera, będący w pewnym sensie kontynuacją „Drugiego śniadania mistrzów”. Podcast pod tytułem „Drugie śniadanie Mellera” był finansowany z wpłat darczyńców, na zasadzie crowfundingu. 

Marcin Meller woli być pisarzem?

Program, początkowo nagrywany w jednej z warszawskich kawiarni, a potem w mieszkaniu Mellera,  wydawał się rozwijać w dobrym kierunku. Internauci do tej  pory zainwestowali w niego 66 tysięcy złotych, a zaproszenie Mellera chętnie przyjmowali znani aktorzy, m.in. Maciej Stuhr, Andrzej Seweryn i Zofia Zborowska, a także pisarze, jak Zygmunt Miłoszewski .

Nagle dziennikarz ogłosił nieoczekiwaną nowinę. Jak ujawnił, z powodu nawału innych obowiązków, jest zmuszony zawiesić audycję:

"Plan jest taki: kończę nową powieść, co zajmie mi parę miesięcy, co jakiś czas będę wrzucał jakąś rozmowę na kanał, by nie obumarł, ale do "Śniadania" jako takiego wrócę, kiedy wyślę gotowy tekst do wydawnictwa".

Co dalej z "Drugim śniadaniem Mellera"

Wygląda na to, że Mellera poważnie wciągnęła literatura. W ubiegłym roku wydał swoją debiutancką powieść „Czerwona ziemia”, thriller, którego fabuła toczy się na terenie Afryki. Teraz pracuje nad kolejną i wygląda na to, że właśnie zorientował się, że jeśli chce ją skończyć, nie może się rozpraszać. 

Ostatni, jak dotąd odcinek „Drugiego śniadania Mellera” został wyemitowany 3 czerwca. Zbiórka pieniędzy na kontynuację podcastu została wstrzymana. 

Zobacz też:

Marcin Meller odchodzi z TVN. Nie dawał już rady. Kulisy mocno smucą...


Marcin Meller o stawkach za zdjęcia w "Playboyu": "To był najlepiej sprzedający się numer"

Marcin Meller: Red Hotów słuchałem na imprezach, a oni jadąc na wojnę [WYWIAD]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Meller
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy