Reklama
Reklama

Król Karol III podejmie decyzję co do dzieci Harry'ego i Meghan. Czeka tylko na jedno

Między królem Karolem III a jego synem Harrym i synową Meghan od dłuższego czasu nie dzieje się najlepiej. Oliwy do ognia dodał flm Netfliksa, w którym książę z żoną oskarżają rodzinę królewską o kłamstwa i manipulacje. Co na to brytyjski władca?

Czy Karol III pozbawi dzieci Harry'ego i Meghan tytułów książęcych?

Film "Harry i Meghan", który od tygodnia można oglądać na platformie Netflix, spowodował, że o konfliktach w rodzinie królewskiej znowu zrobiło się głośno. Książę Harry w jednej ze scen otwarcie mówi, że jego brat William się na niego "wydzierał". Z kolei Meghan sugeruje, że księżna Kate wyraźnie pałała niechęcią do niej. Rzekomo powodem tych animozji miał być fakt, ze Meghan świetnie sobie radzi podczas publicznych wystąpień i spotkań z obywatelami, a tym samym kradnie ich sympatię.

Reklama

Już po pierwszych odcinkach serialu na Wyspach rozgorzała dyskusja o dalszych losach księcia Harry'ego i Meghan Markle w rodzinie królewskiej. Choć obydwoje zrezygnowali z prac na rzecz rodziny i wyprowadzili się z kraju, to nadal noszą tytuły księcia i księżnej Sussex, hrabiego i hrabiny Dumbarton oraz barona i  baronessy Kilkeel. Ponadto książę Harry zachował prawo do sukcesji tronu. 

Wielu obywateli domaga się jednak, by parę pozbawić tytułów po tym jak szkodzą brytyjskiej monarchii.

"Król Karol musi pozbawić te dwa jadowite szczury wszystkich tytułów i powiązań z rodziną królewską. Musi to zrobić szybko, zanim zniszczą monarchię" - napisał znany dziennikarz Piers Morgan, który niegdyś przyjaźnił się z Meghan, a teraz słynie z niechęci do niej. 

Król Karol III raczej nie posunie się do takiego kroku. Może jednak zrobić to w stosunku do dzieci Harry'ego i Meghan. Po śmierci królowej Elżbiety II Archie i Lilibeth uzyskali tytuły książęce zgodnie z rozporządzeniem (patentem) wydanym przez króla Jerzego V w 1917 roku. Dokument ten ograniczał liczbę członków rodziny z tytułami królewskimi. Na jego podstawie prawo do tytułu mają wszystkie wnuki monarchy, ale już nie prawnuki. Kiedy żyła Elżbieta Archie Lilibeth byli prawnukami panującej monarchini. Wraz z wejściem na tron Karola III stali się już wnukami władcy i tytuły im przysługują.

Jednak Karol III ma wkrótce wydać własny patent. Może w nim określić nowe zasady dziedziczenia tytułów. Na Wyspach spekuluje się, że król czeka z decyzją do końca stycznie. Wtedy to ma się ukazać na tamtejszym rynku autobiografia księcia Harry'ego pod tytułem "Spare". Media podejrzewają, że rozstrzygnięcie co do losu królewskich wnuków będzie  zależeć od ujawnionych w książce rewelacji na temat rodziny.  Myślicie, że Karol III pozbawi swoje wnuki tytułów szlacheckich?

Zobacz też:

Książę Harry nie miał łatwo. Rodzina królewska utrudniała mu kontakt z Elżbietą II!

Konflikt króla Karola III z Harrym i Meghan sięga zenitu? Zdecydował, czy chce ich widzieć na koronacji

To z nią książę Harry miał stracić dziewictwo. Aktorka zabrała głos


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy