Reklama
Reklama

Kate Middleton znów zawiodła Brytyjczyków. Księżna w ogniu krytyki

Choć księżna Kate należy do najbardziej lubianych przedstawicieli rodziny królewskiej, w brytyjskich mediach ostatnio pojawiły się głosy krytykujące postawę małżonki księcia Williama. Wszystko dlatego, że 41-latka niezwykle rzadko towarzyszy mężowi w międzynarodowych podróżach.

Kate Middleton cieszy się popularnością na Wyspach

Kate Middletonksiążę William przez wiele lat utrzymują się w ścisłej czołówce najbardziej lubianych royalsów. W opublikowanym jakiś czas temu rankingu małżonka starszego syna króla Karola III zdobyła aż 38 procent wszystkich głosów, zajmując w plebiscycie pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasował się jej wybranek, zdobywając jedynie cztery punkty procentowe mniej.

Reklama

Trzecie miejsce należało do księżniczki Anny, na którą głos oddało 25 procent ankietowanych. Poza podium znalazł się monarcha Zjednoczonego Królestwa, którego za ulubionego royalsa uważa tylko co piąty badany obywatel Wielkiej Brytanii. Niewiele mniejszą sympatią cieszy się... książę Harry. Mąż Meghan Markle zebrał "aż" 15 procent głosów.

Kate Middleton w ogniu krytyki. Brytyjczycy zwracają uwagę na jedną rzecz

Ostatnio jednak pojawiło się wiele głosów krytykujących księżną Kate. Już w przeszłości pojawiały się komentarze niezadowolonych Brytyjczyków, którzy zwracali uwagę na to, że małżonka księcia Williama nie ma arystokratycznych korzeni i pochodzi z klasy średniej, a sukces zawdzięcza rodzicom, którzy założyli biznes warty miliony dolarów.

Ostatnio kilku gorzkich słów nie szczędzili 41-latce dziennikarze gazety "Daily Mail", którzy dotychczas wypowiadali się na temat księżnej niemal w samych superlatywach.

Jak można przeczytać na łamach dziennika, według opinii publicznej księżna zdecydowanie za mało podróżuje i niezwykle rzadko towarzyszy mężowi w międzynarodowych delegacjach.

Autorzy artykułu zaznaczają, że Kate w tym roku odwiedziła wraz z Williamem tylko dwa kraje: Francję, gdzie oglądała mecz reprezentacji Anglii z Argentyną i Jordanię, z okazji ślubu tamtejszej pary książęcej.

Jak donosi "Daily Mail" - brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych chce, by księżna jak najczęściej wybierała się w zagraniczne podróże - jest to bowiem znakomity sposób na promowanie kraju, jak i całej rodziny królewskiej.

Książę William wybrał się do Nowego Jorku bez żony

Tymczasem książę William znów wybrał się w międzynarodową delegację bez żony. Młodszy syn króla Karola III przybył do Nowego Jorku, by wygłosić przemówienie na gali Earthshot Prize Innovation Summit.

Pojawiły się plotki, że księżna dołączy do męża w Singapurze, gdzie będzie on ogłaszał listę zwycięzców prestiżowej nagrody przyznawanej za odkrywanie przełomowych rozwiązań w zakresie naprawy i regeneracji naszej planety.

Brytyjska prasa informuje jednak, że i tym razem Kate Middleton zostanie w domu z dziećmi. Tym bardziej, że to właśnie William jest jednym z inicjatorów Earthshot Prize Innovation Summit.

Choć oficjalnie nie wiadomo, dlaczego księżna tak niechętnie wybiera się w międzynarodowe delegacje, wielu ekspertów twierdzi, że nad obowiązki żony księcia 41-latka przedkłada prowadzenie domu i opiekę na dziećmi.

Zobacz też:

Księżna Kate już nie chce być mediatorką między księciem Williamem i Harrym

Książę William i książę Harry w końcu się pogodzą? Zaskakujący gest przyszłego króla 

Księżna Kate zaliczyła gigantyczną wpadkę. Książę William będzie się za nią wstydzić

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy