Reklama
Reklama

Tak wyglądało "royal wedding" na Bliskim Wschodzie. Wśród gości książę William i Kate Middleton

W czwartek 1 czerwca odbył się uroczysty ślub przyszłego króla Jordanii z jego wybranką - księżniczką Rajwą. Na miejscu obecnych było wielu znakomitych gości, nie zabrakło przedstawicieli państw z całego świata, a nawet członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę Hussein poślubił swoją wybrankę w pięknym pałacu, w którym sakramentalne "tak" powiedzieli sobie przed laty także jego rodzice.

Książę William i Kate Middleton pojawili się na ślubie ksiecia Jordanii

1 czerwca podczas wystawnej uroczystości zorganizowanej w pałacu w Ammanie, książę koronny Hussein poślubił swoją wybrankę Rajwę Al Saif. Na ceremonii zjawili się także książę William i Kate Middleton, którzy dzień wcześniej zostali wypatrzeni przez fotoreporterów w jednym z jordańskich hoteli. Po zakończeniu ślubu członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej zamienili kilka zdań z parą młodą.

Reklama

Po oficjalnej części świętujący przenieśli się do pałacu Al Husseina. Na miejscu pojawiło się mnóstwo dziennikarzy, a ceremonia nie należała do najskromniejszych. Na ślubie najstarszego syna króla Jordanii Abd Allaha II ibn Husseina w pałacu Zahran, w stolicy kraju, pojawiło się 140 gości. Wśród zaproszonych nie zabrakło rzecz jasna członków tamtejszej rodziny królewskiej, a także przedstawicieli państw z całego świata.

28-letnia wybranka następcy jordańskiego tronu przybyła na miejsce zabytkowym rolls royce’em z 1968 roku. Samochód został wykonany na specjalne zamówienie nieżyjącej już prababki księcia.

Przyszły król Jordanii poślubił swoją wybrankę

Na ceremonię, która odbyła się zgodnie z tradycją muzułmańską, pannę młodą przez imponujące ogrody pałacu przeprowadził brat pana młodego.

Księżniczka Rajwa wyglądała wprost oszałamiająco w eleganckiej sukni libańskiego projektanta Elie Saaba. Kreację dopełniała zjawiskowa tiara. Książę koronny Jordanii poślubił swoją żonę w tym samym pałacu, w którym jego rodzice zawarli przysięgę małżeńską ponad 30 lat temu.

Podczas forum zorganizowanego przez Fundację Księcia Husseina w tym roku, następca tronu ujawnił, że poznał swoją przyszłą żonę przez starego przyjaciela z czasów szkolnych i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Przyznał także, że "uważa się za prawdziwego szczęściarza, ponieważ niecodziennie spotyka się kogoś takiego jak Rajwa".

Para zaręczyła się w sierpniu ubiegłego roku w Rijadzie, w domu ojca Rajwy. Przed królewskim ślubem królowa Rania powiedziała: 

"Nigdy nie zapomnę, jak szczęśliwi byliśmy z Jego Wysokością, kiedy Al Hussein powiedział nam, że chce poślubić Rajwę. Ona jest doskonałą odpowiedzią na wszystkie moje modlitwy" - podaje portal internetowy Hola.

Zobacz też:

Księżna Kate nie może mieć więcej dzieci. Kobieta przeżywa prawdziwy dramat 

William i Kate przyłapani w ekskluzywnym hotelu. Wezmą udział ślubie księcia koronnego Husseina z Rajwą Al Saif

Rudowłosy Harry straci amerykańską wizę? Administracja Joe Bidena została postawiona pod ścianą

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Kate Middleton
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy