Reklama
Reklama

Żona księcia Williama uwikłana w wielki skandal. Nie do wiary, co zrobiła pod jego nieobecność

Księżna Kate (41 l.) uchodzi za uosobienie elegancji, taktu i książkowy przykład, jak odnaleźć się w każdych warunkach. Chociaż, jako osoba pochodząca spoza arystokracji, musiała wszystkiego uczyć się od podstaw, wpadki wizerunkowe zdarzają jej się niezwykle rzadko. Dlatego tak bardzo zadziwia to, co zrobiła w ostatnim czasie.

Księżna Kate: jedną decyzją zraziła do siebie ludzi

Księżna Kate została dosłownie zmieszana z błotem za aroganckie, zdaniem komentujących, zachowanie. Mając do pokonania 180 km, zdecydowała się skorzystać z helikoptera. Za podniebną wycieczkę z rodzinnej rezydencji w Winsdorze do bazy w Yeovilton w hrabstwie Somerset, zapłacą, oczywiście, brytyjscy podatnicy.

Wizyta Kate miała charakter służbowy. Księżna odwiedziła lotnisko po raz pierwszy od czasu otrzymania nowego tytułu od króla Karola III. Jednak, zdaniem internautów, trema, wynikająca z debiutu w nowej roli, nie usprawiedliwia narażania podatników na zbędne wydatki. Co więcej, trudno traktować taką podróż za dobrą dla środowiska, a przecież książę William w tym samym czasie przebywał na wielkiej konferencji poświęconej właśnie ekologii.

Reklama

Wizerunkowa wpadka księżnej Kate

Jak wynika z komentarzy na X (dawniej Twitter), Brytyjczycy znacznie chętniej widzieliby ją w innym środku transportu:

  • „Mogła pojechać samochodem. To około dwóch godzin drogi od Windsoru. Zamiast tego leci helikopterem z całkowicie bezsensowną wizytą”;
  • „Ciąg dalszy aroganckiej hipokryzji środowiskowej Windsorów. To nie tak, że musiała wrócić na czas, żeby odebrać dzieci ze szkoły albo ugotować im kolację!” - piszą internauci.

Rykoszetem oberwał także książę William, przebywający właśnie w Nowy Jorku na gali rozdania nagród Earthshot, przyznawanym za wybitny wkład w ochronę środowiska. Jak zauważył jeden z komentujących: „A w tym samym czasie jej mąż poucza nas na temat ochrony środowiska…”.

Na razie 1:0 dla Meghan Markle i księcia Harry'ego

Warto zauważyć, że w tym czasie, gdy księżna Kate narażała podatników na niepotrzebne wydatki i dbała o zwiększenie śladu węglowego, nielubiana przez nią bratowa, Meghan Markle, odwiedzała TrebeCafe w Düsseldorfie, miejsce wspierające i udzielające schronienia dziewczętom i kobietom, zmuszonych przez różne czynniki do życia na ulicy. 

Wcześniej zaś wraz z mężem kibicowała uczestnikom podczas organizowanych przez księcia Harry’ego dorocznych igrzysk w stylu paraolimpijskim. Przez ponad tydzień zachwycone media rozpieszczały ją i Harry’ego życzliwymi nagłówkami. Na tle ich sukcesu wizerunkowa wpadka księżnej Kate wywiera jeszcze bardziej przejmujące wrażenie. 

Zobacz też:

Książę William spakował walizki i zostawił żonę za sobą. Prawdziwy powód nareszcie wyszedł na jaw

Harry i Meghan Markle wznawiają ofensywę wizerunkową. Co na to William?

Księżna Kate w bezbłędnej stylizacji. Garnitur będzie hitem jesieni

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy