Reklama
Reklama

Książę William spakował walizki i zostawił żonę za sobą. Prawdziwy powód nareszcie wyszedł na jaw

Książę William zostawił własną żonę w Wielkiej Brytanii, spakował walizki i udał się za ocean. Do mediów przecieka coraz więcej informacji na temat zaskakującej decyzji, która zapadła w Pałacu Buckingham. Czyżby fani pary mieli o co się martwić? A może nadszedł czas na spotkanie z Harrym w USA?

Książę William spakował walizki i pilnie przeniósł się z Wielkiej Brytanii za ocean

Sierpień zmienił się we wrzesień, który też dobiega już powoli końca. A to oznacza z kolei, że brytyjscy royalsi wracają do obowiązków służbowych. Jako pierwsi do roboty zabrali się książę Williamksiężna Kate, ale wkrótce swoją pierwszą zagraniczną wizytę po urlopie rozpocznie także królewska para. Dokładniej mówiąc chodzi o przełożony pod koniec marca wyjazd Karola III i królowej Camilli do Francji.

Reklama

Perspektywa nieobecności zarówno monarchy, jak i jego następcy w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii budzi dosyć duże kontrowersje. Oficjalnie nie ma takiego zakazu, ale książę William należy do jego rady, której arystokratyczni członkowie mogą pełnić konstytucyjne obowiązki na czas wyjazdu króla. Na ten moment nie wiadomo, czy ta odpowiedzialność przyśpieszy powrót Williama ze Stanów Zjednoczonych, gdzie właśnie się udał. Co ważne - całkowicie w pojedynkę!

Kate Middleton została w domu. William spakował walizki i już go nie ma

Na ten moment książę William przebywa na dwudniowym wypadzie do Nowego Jorku. Następca tronu przybył tam w poniedziałek, ale główny punkt programu jego wizyty przypadnie na wtorek. Arystokrata uświetni swoją obecnością Earthshot Prize Innovation Summit, podczas której zostaną ujawnieni nominowani do prestiżowej nagrody dla inicjatyw prowadzących do wprowadzania zmian na korzyść środowiska naturalnego. William od początku istnienia tego wyróżnienia jest jego największym orędownikiem i niejako symbolem.

Obecność Williama w Nowym Jorku nie jest więc zaskoczeniem, ale brak Kate Middleton u jego boku już jak najbardziej. Rodzina królewska nie ogłosiła oficjalnie powodów takiej decyzji, ale można brać pod uwagę kilka różnych scenariuszy. Małżeństwu bardzo zależy na tym, by ich trójka dzieci nie musiała spędzać długich tygodni w obecności samej niani. W czerwcu brytyjskie media informowały, że rezygnacja z dalekich wyjazdów w duecie jest częścią nowej strategii Williama i Kate.

Niekoniecznie ten temat musiał być jednak dominujący. Jak podaje portal People, księżna Kate miała też w międzyczasie własne obowiązki. W poniedziałek udała się na publiczne spotkanie związane ze swoimi nowymi obowiązkami, które przejęła od zdyskredytowanego księcia Andrzeja. Nie ma się więc co szczególnie dopatrywać jakiegokolwiek konfliktu z Williamem. Mąż Kate szybko wróci do domu i do rodziny, a jego przywitanie będzie najprawdopodobniej miłe.

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Kate Middleton | Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy