Reklama
Reklama

Karol III został wyrzucony z zamku. Właściciel nie miał dla niego litości

Król Karol musi pożegnać się z zamkiem Abergeldie w Szkocji. Rodzina królewska straciła bowiem możliwość dzierżawienia posiadłości, którą posiadała od przeszło 170 lat. Nowy właściciel terenu zdecydował jednak, że wykorzysta zamek do celów publicznych. Tym samym chce wspierać działalność sportową. Karol nie będzie miał nic do gadania? Odpowiednie dokumenty trafiły do lokalnych władz.

Rodzina królewska straciła prawo do ważnej posiadłości. Dzierżawili ją 170 lat

Licząca 11,5 tys. akrów posiadłość, którą do tej pory z dumą odwiedzali członkowie rodziny królewskiej na czele z królem Karolem III, została odebrana Koronie. Od 175 lat posiadłość była udostępniana royalsom na podstawie dzierżawy. Mieli wówczas pozwolenie na wszystko, co chcieli, od "strzelania, polowania" przez "łowienie ryb". A wszystko za sprawą nowego właściciela Alastaira Storeya, który przed trzema laty nabył prawo do wspomnianego terenu i podtrzymał dzierżawę.

Reklama

Po latach zmienił jednak zdanie i postanowił zawalczyć z tradycją. Choć royalsi dzierżawili zamek od przeszło 170 lat, Storey usunął możliwość dalszego dzierżawienia terenu, ponieważ chce zupełnie inaczej wykorzystać teren łowiecki, który tak zachwycił rodzinę królewską.

Karol III będzie musiał obejść się smakiem. Zamek stanie się miejscem publicznych łowów

"Mirror" dotarło do informacji, że wszystkie niezbędne dokumenty mające na celu usunięcie dotychczasowej dzierżawy zostały wysłane do władz Aberdeen.

"Przez ostatnie 175 lat rodzina królewska dzierżawiła prawa sportowe w Abergeldie, ale teraz to ustało, a teren będzie aktywnie zarządzany przez nowego lairda (szkockiego posiadacza ziemskiego — przyp. red.). Aby ułatwić transformację i skutecznie zarządzać posiadłością, potrzebne będą nowe obiekty" — czytamy w liście od nowego właściciela do władz okręgu.

Zagraniczne media donoszą, że teraz posiadłość będzie służyła wszystkim, nie tylko royalsom. Właściciel ma zamiar wykorzystać ją do organizowania polowań komercyjnych. Zamierza bowiem powiększyć znajdującą się na terenie infrastrukturę, dobudowując kilka domków, w których będą mogli zamieszkać korzystający z jego terenu.

Storey chce tym samym "wspierać działalność sportową".

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy