Reklama

Reklama

Reklama

Karol III zaprezentował swój nowy herb. Internauci zauważyli podobieństwo do... znanej marki

Nowy król Zjednoczonego Królestwa zaprezentował właśnie swój nowy herb. W symbolu, który będzie reprezentował Karola III (73 l.), znalazły się jedynie dwie litery i korona. To jednak nie przeszkodziło internautom znaleźć pewnej zabawnej analogii między królewskim emblematem a popularnym znakiem towarowym. O jaki znak chodzi?

Król Karol czeka na koronacje

Choć Król Karol III wciąż jeszcze czeka na oficjalną koronację, już coraz śmielej radzi sobie jako nowy monarcha. Zaprezentował właśnie swój oficjalny herb.

Pojawiają się plotki, że nowy władca nie jest zbyt lubiany przez Brytyjczyków. Trzeba przyznać, że jego początki były nieco niefortunne. Panowanie zaczął bowiem od serii wpadek, po których opinia publiczna zaczęła zarzucać mu wybuchowy temperament i przesadny ekscentryzm.

Reklama

Nowemu królowi na pewno ciężko będzie zjednać sobie sympatię poddanych w takim stopniu, w jakim dokonała tego jego poprzedniczka, jednak nie jest aż tak źle, jak to początkowo przedstawiały media - w plebiscycie na najbardziej lubianego członka rodziny królewskiej, Karol zajął trzecie miejsce.

Uplasował się tuż za księżną Kate Middleton, którą z kolei wyprzedził jej małżonek książę William.

Teraz król zaprezentował poddanym nowy herb. Czy dzięki niemu awansuje na pozycję lidera?

Karol III pochwalił się nowym herbem

Nowy symbol Karola III ma zastąpić herb "EIIR", który należał do Elżbiety II i pojawić się na budynkach rządowych oraz skrzynkach pocztowych.

Król dokonał wyboru spośród projektów przygotowanych przez College of Arms - królewską korporację składająca się z zawodowych oficerów broni.

Wybrany herb przedstawia dwie połączone ze sobą litery: "C" oznaczające imię nowego władcy, a także "R" pochodzące od łacińskiego słowa "rex", czyli  "król".

Internauci zauważyli, że symbol monarchy łudząco przypomina... logotyp, którym posługuje się Cristiano Ronaldo. Inni dopatrują się również podobieństwa do znaku Realu Madryt.

Trzeba przyznać, że nie są to porównania bezpodstawne - inicjały piłkarza także składają się na CR, które zdobi herb Karola.

Czy wynikną z tego jakieś problemy?

Najprawdopodobniej nie będzie tu żadnego konfliktu interesów - marka CR7 z którą kojarzony jest sportowiec ma cel czysto komercyjny, symbol króla to emblemat państwowy.

Czy Wy też widzicie podobieństwo?

Zobacz też:

Król Karol III musiał wprowadzić zmiany w kondukcie pogrzebowym

Król Karol III na oficjalnych zdjęciach. Tak urzęduje monarcha

Księżna Diana i książę Andrzej spiskowali przeciwko Karolowi: "Paranoja stała się rzeczywistością"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Karol III | Cristiano Ronaldo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy