Reklama
Reklama

Król Karol nie jest lubiany? Opublikowano ranking najpopularniejszych royalsów

Król Karol III nie jest ulubieńcem tłumów? Jedna z firm zajmujących się badaniami rynku opublikowała wyniki rankingu najpopularniejszych brytyjskich royalsów. Ojciec Harry’ego niewiele go wyprzedził?

Oto najpopularniejsi brytyjscy royalsi. Karol nie będzie zadowolony?

Brytyjczycy uwielbiali królową Elżbietę II, czemu dali upust w trakcie uroczystości żałobnych, które odbywały się w ostatnim czasie. Tłumy czekały pod pałacem Windsor, by złożyć hołd zmarłej monarchini. Nowy król zasiadł już na tronie. Czy jest równie lubiany jak jego matka?

Sprawie postanowiła się przyjrzeć firma YouGov, która profesjonalnie zajmuje się badaniami rynku. Sprawdzono zatem nie tylko przywiązanie Brytyjczyków do monarchii, ale również zapytano ich o ulubionego członka rodziny królewskiej. Odpowiedzi mogą zaskoczyć!

Reklama

Dotychczas podobne zestawienia wykazywały, że Brytyjczycy najbardziej hołdują królowej Elżbiecie II. Po jej śmierci nastąpiły więc znaczne zmiany w wynikach. O dziwo, król Karol III nie uplasował się na pierwszej pozycji. Wyprzedził go książę William, którego wskazało na "ulubieńca" aż 84 procent ankietowanych.

Zaraz za nim pojawiła się jego wierna małżonka Kate Middleton z wynikiem 80 procent. Król Karol uplasował się na trzecim miejscu. Negatywnie wypowiadało się o nim aż 22 procent badanych. Na kolejnej pozycji pojawiła się księżna Camilla, a zaraz za nią książę Harry. Na samym dole rankingu wylądowali Meghan Markle i skompromitowany książę Andrzej.

Brytyjczycy mają dość monarchii?

Starsze pokolenie wciąż hołduje dawnym tradycjom i chętnie popiera ustrój polityczny Wielkiej Brytanii, stawiając króla Karola III na piedestale. We wspomnianych badaniach zapytano, czy brytyjska monarchia powinna trwać. Aż 85 procent Brytyjczyków w wieku 65 lat lub więcej odpowiedziało "tak". Wśród ludzi młodych w przedziale wiekowym 18-24 z tą opinią zgodziło się zaledwie 47 procent. 20 procent wszystkich ankietowanych stwierdziło, że na Wyspach powinno wybierać się prezydenta.

Zobacz też:

Król Karol III szybko abdykuje?

Król Karol III jest dokładnym przeciwieństwem Elżbiety II?

Król Karol III zwalnia prawie stu pracowników?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama