Reklama
Reklama

Król Karol III jest dokładnym przeciwieństwem Elżbiety II? Internauci oburzeni wybuchowym temperamentem władcy

Król Karol III oficjalnie 10 września 2022 został nowym monarchą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Choć od objęcia przez niego tronu nie minął nawet tydzień, już zdążył zaliczyć kilka wpadek, podczas których ewidentnie puściły mu nerwy. Internauci krytykują wybuchowy temperament nowego króla. Czy za bardzo przywykli do eleganckiego zachowania Elżbiety II?

Dziwactwa króla Karola III

Jeszcze zanim objął panowanie jako król, książę Karol miał opinię ekscentryka. Nawet niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii serial komediowy "The Windsors" przedstawia postać obecnego władcy jako odklejonego od rzeczywistości, niezdarnego, a przy tym dość wyniosłego członka rodziny królewskiej.

Najstarszy w historii monarcha Zjednoczonego Królestwa jest ponoć niesamowicie wygodnicki - wśród personelu, który towarzyszy mu niemal na każdym kroku, znajduje się osoba odpowiedzialna za prasowanie sznurowadeł, czy pilnowanie prywatnej deski klozetowej, którą władca zabiera ze sobą w każdą podróż. A to nie wszystkie jego dziwactwa.

Reklama

Od objęcia przez niego władzy minęło zaledwie kilka dni, a już można spotkać się z wieloma krytycznymi opiniami brytyjskich obywateli. Internauci zarzucają mu brak cierpliwości, wybuchowy temperament i obcesowe traktowanie zarówno swojej małżonki, jak i pracowników.

Seria wpadek króla Karola

Karol dał się poznać z zupełnie innej strony niż dotychczas, przy okazji kilku wpadek ze swoim udziałem.

Najpierw z równowagi wyprowadził go bałagan na biurku, przeszkadzający władcy w podpisaniu królewskiej proklamacji. Dostało się wtedy pomocnikowi, który nie zrozumiał polecenia nowego monarchy.

Parę dni później doszło do kolejnej niezręcznej sytuacji - również z przyborami do pisania w roli głównej.

Nowy król został poproszony o wpisanie się do księgi gości zamku Hillsborough. Niestety nie obeszło się bez problemów - tym raz Karol III nie mógł uporać się z piórem, z którego nagle zaczął wylewać się atrament. Wściekły na niesforny przyrząd do pisania, zaczął wycierać ręce w chusteczkę, w końcu opuścił salę, zostawiając swoją żonę samą.

Przy okazji wymamrotał pod nosem kilka siarczystych przekleństw, które słychać na nagraniu z całej sytuacji.

Internauci zwracają uwagę, że to już kolejny raz kiedy nowemu władcy puszczają nerwy. Na pierwszy rzut oka może to bawić, ale pojawia się coraz więcej głosów zwracających uwagę na fakt, że Karol jest dość nerwowy i ma problemy z kontrolowaniem gniewu.

Brytyjczykom nie podoba się kapryśny monarcha traktujący żonę i pracowników z wyższością i pogardą. To dokładne przeciwieństwo królowej Elżbiety, która była uosobieniem stylu i elegancji, emanowała przy tym pozytywną energią, a także była niezwykle empatyczna.

Jeśli nowy król chce sprostać oczekiwaniom obywateli, czeka go niezwykle trudne zadanie. Trzeba przyznać, że po tym względem jego matka wysoko zawiesiła poprzeczkę.


Zobacz też:

Camilla Parker-Bowles źle się czuje w roli królowej. Ekspert ocenia

Kolejna wpadka z długopisem? Król Karol w niezręcznej sytuacji. Pengate? 

William i Harry musieli pokazać się razem? Odwrócono uwagę od Meghan Markle


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Camilla Parker Bowles
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy