Reklama
Reklama

Karol III wściekał się i robił miny. Co poszło nie tak? "A przygotowywali się od lat..."

Król Karol III już w pierwszym dniu panowania zaliczył wpadkę. Wszyscy zobaczyli jego gorączkowe gesty, podczas historycznej chwili podpisywania Proklamacji. Co tam zaszło?

Karol III oficjalnie został głową Wielkiej Brytanii

W sobotę 10 września król Karol III (73 l.) podpisał Proklamację Królewską i oficjalnie został głową państwa. Ten historyczny moment podczas posiedzenia Tajnej Rady był transmitowany na żywo przez stację BBC. Mimo że była to bardzo ważna chwila nie zabrakło pewnej wpadki. 

Gdy Karol podszedł do stolika podpisać dokument, gorączkowo skinął na pomocnika, aby ten odsunął z blatu przybornik na długopisy. Ten, zamiast zabrać pojemnik i kałamarz, tylko przesunął je w ten sposób, że przeszkadzały królowi. Internauci zresztą określili biurko, jako zdecydowanie za małe na ogromny dokument, który podpisywał Karol.
"Stolik był mniej więcej takich rozmiarów, by zjeść jednoosobową kolację przed telewizorem" - pisali obserwatorzy.

Reklama

Król Karol III wściekał się i robił miny podczas podpisywania Proklamacji

Po odejściu królowej Elżbiety II wdrożona została "Operacja London Bridge". To szczegółowy plan działań, który został ustalony już w latach 60. i przewiduje każdy szczegół działań, jakie mają zostać wykonane zaraz po śmierci monarchini. Wiadomo, że na królewskim dworze wszystkie ceremonie są dopracowane w najmniejszym szczególe. Tym razem jednak plany zawiodły, co musiało naprawdę wytrącić Karola III z równowagi.

"Czy Karol po prostu złościł się na plastikowy uchwyt na długopis, podczas gdy świat patrzy, jak podpisuje swoją Proklamację?"

"Karol wkurzył się na to, że długopisy nie zostały zabrane ze stołu, żeby zrobić miejsce? A przygotowywali się do tego wydarzenia od lat..." - zauważył rozsądnie jeden z użytkowników Twittera.

Brytyjskie media zwróciły też uwagę na fakt, że królowi Karolowi przybornik nie był potrzebny, gdyż nie korzystał z pióra, które tam leżało. Proklamację podpisał pamiątkowym wiecznym piórem sprezentowanym mu przez Williama i Harry'ego.

Film z momentu podpisywania Proklamacji obiegł sieć. Wszyscy zwracają uwagę na miny księcia Karola. Już stały się memami. "Krótka wściekłość Karola przy biurku jest dla mnie zdecydowanie główną atrakcją tej uroczystości" - napisał jeden z internautów.

Zobacz też:

Karol nowym królem Zjednoczonego Królestwa. Najstarszy władca w historii i... pierwszy rozwodnik na tronie

Król Karol III ma "kiełbasiane palce". Czy to oznaka choroby?

Księżna Kate i Meghan Markle pokazały się razem. Interweniował William

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy