Reklama

Reklama

Reklama

Księżna Diana spiskowała z Andrzejem, aby pozbyć się Karola: "Paranoja stała się rzeczywistością"

Co łączyło Dianę i księcia Andrzeja? Otóż oboje starali się, aby Karolowi nigdy nie udało się otrzymać tronu po Elżbiecie II. W jeszcze nieopublikowanej książce na temat Camilli dowiadujemy się o spiskach i relacjach pomiędzy członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Pisarka Angela Levin w swojej książce o królowej małżonce "Camilla, Duchess of Cornwall. From Outcast to Queen Consort", ujawnia niewygodne fakty z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazuje się, że książę Andrzej i Diana, była księżna Walii naciskali na królową Elżbietę II, aby nie uczyniła Karola królem.

Reklama

Diana spiskowała z Andrzejem, aby pozbyć się Karola: "Paranoja stała się rzeczywistością"

Rozgrywki w świecie znanych i bogatych to nie nowość. Dziwi jednak fakt, że tak wiele informacji dociera do opinii publicznej po wielu latach. Autorka książki, która poznała Camillę w 2015 roku, ujawnia szczegóły spisków w rodzinie Windsorów.

Według fragmentów książki opublikowanych przez brytyjską gazetę "The Telegraph", stosunki Camilli i innych Windsorów dopiero teraz nabierają sensu.

Angela Levin twierdzi, że to książę Andrzej naciskał na królową Elżbietę II, aby ta powstrzymała Karola przed objęciem władzy. Wszystko działo się na oczach księżnej Diany, która od lat mówiła, że trzy osoby w małżeństwie to zdecydowanie za dużo. Wiadomo było jednak, że prędzej czy później dojdzie do małżeństwa Karola i Camilli.

"[Andrzej - przyp. red.] próbował przekonać królową, żeby zablokowała małżeństwo Karola z Camillą. Był przy tym wredny, niepomocny i paskudnie wypowiadał się o Camilli" - czytamy. 

Książę Andrzej i (wówczas) książę Karol od zawsze mieli "skomplikowaną" relację. Młodszemu bratu nie podobało się, że to Karol będzie dziedzicem tronu i próbował wszystkiego, aby koronę otrzymał William.

"To były mroczne i dziwne czasy, w których paranoja stała się rzeczywistością, a to budziło niepokój. Andrzej bardzo mocno lobbował z nadzieją, że Karol nie zostanie królem, gdy jego matka umrze, i że to William będzie nosił koronę" - dowiadujemy się we fragmencie książki.

Diana i książę Andrzej chcieli wyeliminować Karola z gry o tron

Książę Andrzej był ulubionym synem Elżbiety II. I choć królowa nie lubiła Camilli, a Karola nie uznawała za godnego króla Wielkiej Brytanii, to ostatecznie kampania Andrzeja przeciwko małżeństwu Karola z Camillą rozczarowała królową. Jak wiadomo, królowa twardo trzymała się tradycji i nie chciała pomijać Karola w sukcesji.

Według autorki książki, książę Andrzej potajemnie spiskował z księżną Dianą, która miała dobre stosunki z Sarą Ferguson (byłą żoną księcia Yorku). Dla księcia Yorku, Camilla nie była osobą, której można było ufać. 

"Zgodnie z planem Andrzeja, William był pierwszym w kolejce do objęcia tronu i pozostałby regentem, odkładając na bok Karola, który był bardzo kontrowersyjny ze względu na jego związek z Camilą przez lata podczas małżeństwa z Dianą".

Jednak wiele lat później to on został usunięty z "robotniczej rodziny królewskiej" z powodu skandali seksualnych związanych z jego przyjacielem Jeffreyem Epsteinem i skargi młodej kobiety, z którą miał sprawę w sądzie.

Kim jest Angela Levin, autorka książki o Camilli?

Angela Levin jest dziennikarką i znawczynią historii o rodzinie królewskiej. Pracowała w takich redakcjach jak "Observer", "Daily Mail", "Mail on Sunday" i "Daily Telegraph".

Wcześniej napisała już trzy książki o Royalsach. W ostatnich latach została uznana na całym świecie za eksperta w temacie brytyjskiej rodziny królewskiej, przyczyniając się do niezliczonych filmów dokumentalnych. Jest regularnie widywana i słyszana w brytyjskiej telewizji i radiu, w tym w "BBC", "ITV", "Sky" i "Talk Radio".

Zobacz też:

Księżna Diana łamała protokół raz za razem. Nikt nie mógł jej powstrzymać

Księżna Diana - jak wyglądałaby w wieku 61 lat? Wizualizacja szokuje

Księżna Kate składa Dianie hołd od kilkunastu lat. Niewiele osób potrafi powiązać fakty ze sobą

Poruszające zdjęcie królowej Elżbiety II. Zrobiono je w miejscu, gdzie spędziła ostatnie dni życia

Camilla wspomina królową Elżbietę II. "Miała wspaniałe poczucie humoru"

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy