Reklama
Reklama

Księżna Kate składa Dianie hołd od kilkunastu lat. Niewiele osób potrafi powiązać fakty ze sobą

Księżna Kate, jako księżna Cambridge i żona przyszłego następcy tronu często składa subtelny hołd swojej zmarłej teściowej. Wystarczy tylko spojrzeć na te zdjęcia, aby zobaczyć, jak często Kate kontynuuje dziedzictwo księżnej Diany i jednocześnie składa jej hołd. Te zdjęcia mówią wszystko!

Księżna Kate jest kochana przez Brytyjczyków ze względu na elegancki styl ubierania się, a także troskliwą naturę - tak jak dawna księżna Diana i była księżna Walii. Chociaż Kate nigdy nie spotkała swojej teściowej, dzieli z nią wiele podobieństw. Hołd "królowej ludzkich serc" księżna Kate składa już od wielu, wielu lat.

Od czasu ślubu z księciem WilliamemKate Middleton wydaje się codziennie czerpać inspirację z kultowej garderoby księżnej Diany. Wielokrotnie powraca do wielu znanych stylizacji swojej teściowej. W jakich sytuacjach Kate Middleton czerpała inspirację z księżnej Diany?

Reklama

Diana i Kate: zaręczyny i ślub

Diana i książę Karol ogłosili swoje zaręczyny w lutym 1981 roku. Kate i William ogłosili swoje zaręczyny w listopadzie 2010 roku. Pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentem, który wcześniej należał do Diany, został przekazany Kate. Według "The Daily Mail" pierścionek kosztował 38 tys. dolarów, kiedy Diana go wybrała. Dziś jest bezcenny.

Z tej okazji Middleton postanowiła uhonorować to podniosłe wydarzenie i ubrać się podobnie do księżnej Diany.

W kolejnych latach Kate będzie często widywana w biżuterii należącej do księżnej Diany.

William i Kate wnieśli bardziej zrelaksowane i osobiste podejście do królewskich obowiązków i wychowują swoje dzieci w stosunkowo praktyczny sposób. Prezentując bardziej nowoczesną wizję monarchii w nowoczesnych czasach. Lubiana para, formalnie znana jako książę i księżna Cambridge, pobrała się w 2011 roku i przedstawiła siebie i trójkę swoich dzieci - George'a, Charlotte i Louisa - jako modelową rodzinę. 
W przypadku małżeństwa księcia Karola (obecnie króla Karola III) to Diana łamała zasady protokołu raz za razem. Dlatego, że była bardziej ludzka wobec poddanych, zaskarbiła sobie ich miłość.

Diana i Kate: narodziny dzieci

Styl vintage pasuje niewielu osobom, ale zarówno księżna Diana, jak i księżna Kate doskonale odnalazły się w klasycznych i eleganckich płaszczach. Na zdjęciu obie księżne są w szóstym miesiącu ciąży.

Sukienka ciążowa w kropki stała się już przełomowym symbolem w rodzinie królewskiej. To Diana jako pierwsza postanowiła pochwalić się dzieckiem całemu światu zaraz po porodzie. Kate i William postanowili kontynuować tę tradycję. Na zdjęciu Diana i Karol przedstawiają Williama dzień po jego urodzeniu w 1982 roku.  Kate i William z księciem Georgem dzień po jego urodzeniu, 2013.

Czerwona sukienka poporodowa. Księżna Diana opuszcza szpital St. Mary's z nowonarodzonym księciem Harrym w 1984 roku w czerwonej sukience z kołnierzykiem i płaszczu. Księżna Kate opuszcza ten sam szpital w 2018 roku z nowonarodzonym synem księciem Louisem w czerwonej sukience z białym koronkowym kołnierzykiem.

Diana i Kate: oficjalne wizyty i bakiety

Uroczyste bankiety i kolacje to tylko kolejne możliwości zaprezentowania się Kate w eleganckich stylizacjach. Na zdjęciu Księżna Diana i Kate Middleton ubrane w tą samą biżuterię. Tiara "Lover's Knot" wysadzana jest diamentami i perłami. Tiara składa się z 19 łuków i zawiera 38 pereł w kształcie kropli zawieszonych na podobnych do precla skrętach, znanych jako "węzłów kochanka".Stworzone zostały również kolczyki pasujące do wyglądu tiary. Tiary są zarezerwowane wyłącznie dla zamężnych członków rodziny królewskiej.

Księżna Kate (ówcześnie jeszcze jako dziewczyna Williama) i księżna Diana w czerwonych płaszczach. Kate Middleton brała udział w paradzie suwerenów w Królewskiej Akademii Wojskowej w Berkshire w 2006 roku. Z kolei księżnej Dianie zrobiono zdjęcie w Boże Narodzenie. Diana miała na sobie czerwony płaszcz i czarny kapelusz z szerokim rondem.

Księżna Kate założyła chustę i strój w Kuala Lumpur podobny w stylu do księżnej Diany podczas wizyty w szpitalu Shaukat Khanum w Lahor w Pakistanie w 1996 roku. Różnica w stroju polegała jedynie na tym, że Kate wybrała do chusty sukienkę, a Diana była w białych eleganckich spodniach.

Kate uwielbia też korzystać z wyrazistych kolorów, które lubiła Diana. Zielony kostium idealnie pasuje do odcienia skóry Kate, tak samo, jak do odcienia Diany.

Diana i Kate: fundacje charytatywne

Księżna Diana jako pierwsza postanowiła "zniżyć" się do ludu, przy okazji łamiąc protokół królewski. Księżna Diana, która zanim została żoną księcia Karola (obecnie króla Karola III) pracowała jako nauczycielka w przedszkolu. To dlatego jak dobrze dogadywała się z dziećmi.

Na zdjęciu Kate i Diana otrzymują kwiaty od dzieci (po lewej) Księżna Cambridge rozmawia z Riley Oldford (6 l.), na lotnisku Yellowknife w Kanadzie w dniu 6 lipca 2007 r. Po prawej Diana, księżna Walii, dostała bukiet kwiatów od młodej pacjentki, podczas wizyty w Northwick Park Hospital, w północno-zachodnim Londynie.

Zobacz też:

Pogrzeb Elżbiety II. Znamy szczegóły polskiej delegacji

Elektryk u królowej Elżbiety II. Lech Wałęsa przewidział pożar w pałacu Windsorów

Co zawiera "tajny list" królowej Elżbiety II? Napisała go kilkadziesiąt lat temu

Królowa Elżbieta II zostanie pochowana z biżuterią? Przekazała pierścionek komuś wyjątkowemu

Szokujące porody królowej Elżbiety II. Wyszło na jaw, do czego dochodziło w pałacu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Księżna Diana | Kate Middleton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy