Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II zostanie pochowana z biżuterią? Przekazała pierścionek komuś wyjątkowemu

Królowa Elżbieta II była jedną z najdłużej panujących monarchiń na świecie. Jej 70 lat panowania sprawiło, że odziedziczyła, a także dostała mnóstwo podarunków w postaci unikatowych i drogocennych broszek, kolczyków i naszyjników. Co stanie się z biżuterią królowej Elżbiety II po śmierci? Czy królowa zostanie pochowana w swoich klejnotach?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Plotki o jej majątki trwają do dziś, ale nie ma opcji na ujawnienie prawdziwej wartości zapisanej w testamencie. Wiadomo jednak, że przez 70 lat panowania, monarchini dodatkowo się wzbogaciła. Dotyczy to zarówno posiadłości, pieniędzy, inwestycji, jak i... biżuterii.

Królowa Elżbieta II miała najcenniejszą kolekcję biżuterii na świecie

W skład majątku królowej Elżbiety II wchodzi bogata kolekcja biżuterii. Królowa znana była ze swoich specyficznych broszek, które zakładała przy oficjalnych okazjach. Były okazałe, z wieloma detalami, a także wypełnione drogocennymi diamentami, rubinami, szafirami i perłami.

Reklama

Monarchini miała aż 98 broszek, które uwielbiała. Największą i najdroższą ze wszystkich broszek królowej Elżbiety II jest broszka Cullinan III i IV. Zawiera dwa największe i najczystsze diamenty Cullinan jakie kiedykolwiek znaleziono na świecie. Tylko ta jedna broszka jest warta 50 milionów funtów. 25 najpopularniejszych broszek ma wartość około 90,5 miliona funtów.

Oprócz okazałej kolekcji broszek, królowa Elżbieta II miała również 34 par kolczyków, 15 pierścionków, diadem króla Jerzego IV, klejnot królowej Wiktorii, czy tiarę wielkiej księżnej Włodzimierzowej.

W jakich klejnotach zostanie pochowana królowa Elżbieta II?

Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na poniedziałek, 19 września. Wiadomo na razie, że królowa będzie mieć dębową trumnę. Czy królowa będzie miała na sobie swoją ulubioną biżuterię? Okazuje się, że... nie.

Szefowa ds. komunikacji w "Natural Diamond Council" powiedziała portalowi "The Mirror", że królowa Elżbieta II będzie pochowana ze skromną biżuterią.

"Mało prawdopodobne, żeby tak bardzo skromna królowa została pochowana z czymkolwiek innym niż prostą walijską złotą obrączką i parą perłowych kolczyków".

Zatem automatycznie bezcenna kolekcja biżuterii królowej Elżbiety zostanie w kolekcji królewskiej  w Galerii Królowej w Pałacu Buckingham. Królowa zadecydowała, że jej pierścionek zaręczynowy ma zostać przekazany księżniczce Annie.

"Życie Jej Królewskiej Mości zawsze było związane z dziedzictwem rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii i Wspólnocie Narodów. Jej klejnoty stanowią bardzo ważną część tej spuścizny".

Zobacz także:

Królowa Elżbieta II miała ich ponad 30! Dlaczego królowa zakochała się w rasie Corgi?

Królowa Elżbieta II zabrania wypowiadania tych słów. Czego nie można mówić?

Królowa Elżbieta II miała "tajną" pasję. Mało kto o tym wiedział

Królowa Elżbieta II rządziła 70 lat. Oto historyczne momenty z jej panowania na tronie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | pogrzeb elżbiety II
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy