Reklama

Reklama

Reklama

Co zawiera "tajny list" królowej Elżbiety II? Napisała go kilkadziesiąt lat temu

Śmierć królowej Elżbiety II stała się końcem pewnej ery. Dla wielu krajów i pokoleń, królowa Wielkiej Brytanii była pewnego rodzaju stałością w zmieniającym się świecie. Podczas 70 lat rządów, królowa Elżbieta nawiązała szczególną więź z Australią. To właśnie dla mieszkańców Australii napisała odręcznie "tajemniczy list".

Królowa Elżbieta II swoim odejściem podzieliła świat. Kiedy 27-letnia królowa Elżbieta pierwszy raz wylądowała na lotnisku w Sydney, została pierwszym panującym monarchą, który postawił stopę na australijskiej ziemi. W ramach wdzięczności mieszkańców Sydnej, napisała list, który zostanie odczytany w odpowiednim momencie.

"Tajny list" królowej Elżbiety II. Napisała go kilkadziesiąt lat temu

Monarchini napisała odręcznie "tajny list" ponad 30 lat temu w 1986 roku. Wszystko z okazji odrestaurowania znanego budynku w Sydney, "Queen Victoria Building". Został on nazwany na cześć prababki Elżbiety II, królowej Wiktorii w 1989 roku.

Reklama

W latach 50. budynek był w opłakanym stanie i planowano jego rozbiórkę. Budynek uratowano dzięki interwencji mieszkańców i zaciekłej kampanii publicznej. 

"Queen Victoria Building" został wpisany do Państwowego Rejestru Dziedzictwa Nowej Południowej Walii w 2010 r., dzięki czemu może być chroniony w przyszłości.

Co zawiera "tajny list" królowej Elżbiety II? Jego treść zostanie przeczytana w 2085 roku!

"Tajny list" od królowej Elżbiety II znajduje się w skarbcu w zabytkowym budynku w Sydney i jest adresowany do mieszkańców miasta. Co ciekawe, nie można go otworzyć jeszcze przez 63 lata!

Według doniesień mediów, nikt z otoczenia królowej (nawet najbliższy personel) nie wie, jakie słowa może zawierać sekretny list. Jedna z teorii głosi, że mogą to być po prostu podziękowania za uratowanie budynku. Inne głosy mówią, że może jest to prośba o przedłużenie dzierżawy. Sugerowałoby to, że budynek jest bliski sercu królowej i chciałaby, aby został bezpieczny i stał nawet po jej śmierci.

Instrukcja, którą napisała królowa Elżbieta II do burmistrza Sydney brzmi następująco: "W odpowiednim dniu, który zostanie wybrany przez ciebie w roku 2085, proszę otworzyć tę kopertę i przekazać mieszkańcom Sydney moje przesłanie do nich" - informuje "7NEWS Australia".

List został podpisany "Elizabeth R" (z "R" oznaczającym "regina", co po łacinie oznacza "królową').

Ponieważ Australia jest krajem Wspólnoty Narodów, królowa Elżbieta II przez 70 lat była głową tego państwa. Podczas panowania odbyła 16 podróży do Australii - ostatnia wizyta miała miejsce w 2011 roku. Teraz, jako obecny panujący monarcha brytyjski, król Karol III jest głową państwa Australii.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy