Reklama

Reklama

Reklama

Poruszające zdjęcie królowej Elżbiety II. Zrobiono je w miejscu, gdzie spędziła ostatnie dni życia

19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Najbliższa rodzina, przyjaciele, głowy państw i Brytyjczycy, którzy tłumnie wyszli na ulice, odprowadzili monarchinię do kaplicy św. Jerzego w Windsorze, gdzie spoczęła obok swojego męża, księcia Filipa. Niedługo po ceremonii na oficjalnym profilu rodziny królewskiej pojawił się poruszający wpis ze zdjęciem.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II był transmitowany przez media na całym świecie. "Daily Star" informowało, że według telewizyjnych analityków z WatchTVAbroad.com, uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II może obejrzeć prawie połowa ludzkości.

To wydarzenie, które na zawsze zapisze się w historii Wielkiej Brytanii. Monarchini panowała przez 70 lat i przez cały ten czas, mimo licznych skandali i afer w rodzinie królewskiej, niezmiennie cieszyła się sympatią swoich poddanych. 

Reklama

Następca królowej ma trudne zadanie

Przed królem Karolem III ogromne wyzwanie. Nadeszły bowiem czasy trudne dla monarchii, a syn Elżbiety II musi zjednać Brytyjczyków i przekonać ich do siebie. Zadanie to utrudniają liczne skandale, których głównymi bohaterami są książę Harry i jego żona, Meghan Markle. 

Na szczęście konflikty rodzinne nie przyćmiły pogrzebu władczyni, który odbywał się zgodnie z planem "London Bridge". Trumna monarchini została wystawiona w Westminister Hall, gdzie gromadziły się tłumy poddanych chcących pożegnać Elżbietę II. Pogrzeb odbył się dokładnie 10 dni po jej śmierci.

Po uroczystościach żałobnych w Opactwie, do zamku ruszył kondukt żałobny. Królowa została pochowana w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, gdzie spoczęła obok swojego męża, księcia Filipa. 

Poruszające zdjęcie królowej Elżbiety II

Po pogrzebie na oficjalnym koncie rodziny królewskiej w serwisie Twitter pojawił się poruszający wpis. Dołączono do niego niepublikowane jeszcze zdjęcie królowej Elżbiety II z 1971 roku. Widzimy na nim monarchinię, która spaceruje po górach znajdujących się w pobliżu jej domu w Balmoral. To właśnie tam brytyjska władczyni spędziła swoje ostatnie dni przed śmiercią.

"Niechaj ci do snu nucą chóry aniołów. Ku pamięci Jej Królewskiej Mości Królowej. 1926-2022" - brzmi podpis. To cytat z "Hamleta" Williama Shakespeare'a, który pada podczas wzruszającej sceny. To wtedy Horacy żegna umierającego Hamleta. Te same słowa mogliśmy usłyszeć podczas pierwszego przemówienia króla Karola III.

***

Zobacz też:

Karol III miał polskie korzenie. Fryderyk Hauke spoczął na Starych Powązkach

Królowa Elżbieta II i jej mąż Filip nie byli wzorowym małżeństwem. Oto ich sekrety

Elżbieta II tuż przed śmiercią złamała tradycję. Łzy same cisną się do oczu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama