Reklama
Reklama

Skandal na pogrzebie królowej Elżbiety II. Zapomnieli o ważnym gościu

Chociaż pogrzeb królowej Elżbiety II już się odbył, to na jaw cały czas wychodzą kolejne skandale, które miały miejsce podczas tej ważnej uroczystości. Parę godzin temu w zagranicznej prasie pojawiła się kolejna rewelacja. Tym razem na temat tego, że zapomniano zaprosić ważnego gościa na to wyjątkowe wydarzenie.

Pogrzeb królowej Elżbiety II sprawił, że do Londynu zjechali przywódcy polityczni z całego świata. Okazuje się jednak, że wśród nich zabrakło jednej osoby. Mowa o księżnej Marii z Danii. Wychodzi na to, że arystokratka nie otrzymała oficjalnego zaproszenia.

Kolejny skandal po pogrzebie królowej Elżbiety II

Na pogrzebie królowej Elżbiety II obecnych było ponad 2000 tysiące osób. Rodzina, przyjaciele, a także angielska i zagraniczna arystokracja oraz głowy wielu państw. Wśród nich zabrakło księżnej Marii z Danii. 50-latka nie wzięła udziału w uroczystościach. Żeby było jeszcze zabawniej, inni członkowie duńskiej rodziny królewskiej byli obecni podczas pogrzebu. Co więc poszło nie tak?

Reklama

Zaproszenie zostało wysłane przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jednak wprowadziło Duńczyków w błąd. Duńska rodzina królewska zrozumiała, że gość królowej Małgorzaty II, jej syn Fryderyk również może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, czyli żonę Marię.

Niestety zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety II wysłane zostały jedynie do obecnych głów państw, które mogły zabrać ze sobą tylko jedną osobę towarzyszącą. To właśnie dlatego księżna Maria nie pojawiła się na uroczystości.

Brytyjskie MSZ przekazało już przeprosiny duńskiej rodzinie królewskiej za pośrednictwem ambasady Danii. Nie wiadomo jednak czy arystokraci z Danii wypaczą taką wpadkę Brytyjczykom.


Kto pojawił się na pogrzebie królowej Elżbiety II?

Na pogrzebie królowej Elżbiety II pojawił się cesarz Japonii Naruhito wraz z cesarzową Masako. Były król Hiszpanii z żoną Zofią. Na uroczystości obecni byli również David Cameron, Tony Blair, czy Boris Johnson, oraz urzędujący premier Kanady Justin Trudeau z żoną Sophie Grégoire. Fotoreporterzy dostrzegli również prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z żoną Jill oraz Andrzeja Dudę z małżonką Agatą.

Wśród zaproszonych gości pojawiła się również najbliższa rodzina królowej Elżbiety II. Wśród nich obecni byli król Karol III wraz z żoną. Książę Harry z Meghan, książę William i księżną Kate. Elżbietę II żegnały również księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia z mamą, a także księżna Sara.

Zobacz także:

Król Karol III wrócił już z małżonką do Balmoral. Co teraz czeka rodzinę królewską?

Księżniczka Charlotte uczciła prababcię biżuterią. Co oznacza podkowa?


Król Karol III ma polskie korzenie? Jeden z jego przodków spoczął w Warszawie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Królowa Małgorzata II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy