Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II dla niej złamała rodzinną tradycję. Łzy same cisną się do oczu

Królowa Elżbieta II (†96 l.) była zapaloną miłośniczką psów rasy corgi. Psy były uwielbiane również przez członków rodziny, personel królewski, a także stały się symbolem królowej w całej Wielkiej Brytanii. To dla jednej z suczek Elżbieta II postanowiła złamać rodzinną tradycję i narazić się na niechlubne komentarze. Jednak miłość do psa była silniejsza!

"Królowa kocha zwierzęta i absolutnie uwielbia psy. Zawsze tak było. Były jej pierwszą miłością i będą ostatnią" - powiedziała Ingrid Seward dla "Newsweeka". I to prawda, królowa Elżbieta II z miłości do swoich psów, była gotowa poświęcić naprawdę wiele!

Królowa Elżbieta II dla niej złamała tradycję rodziny królewskiej. I to tuż przed śmiercią

Suczka Candy trwała najdłużej przy królowej, kiedy ta podupadała na zdrowiu i czuła się gorzej. Przez ostatnie dwa lata królowa doświadczyła dwóch bolesnych strat. W 2020 roku odszedł Vulcan, a latem 2022 roku Candy zmarła w wieku 18 lat. I to właśnie dla niej Elżbieta postanowiła złamać królewską tradycję.

Reklama

Królowa Elżbieta II nakazała, aby szczątki Candy zostały przetransportowane do Londynu. W Windsorze został pochowany Vulcan, a monarchini bardzo chciała, aby psy były razem, a ona mogła je często odwiedzać.

Tym samym królowa złamała tradycję, związaną z pochowaniem psa w tym miejscu, w którym zmarł. Groby psów Elżbiety znajdują się w Windsorze, Sandringham i Balmoral.

Corgi ostatni raz pożegnały się ze swoją panią

Monarcha zdecydowała się przestać zajmować się corgi w połowie 2010 roku, ponieważ według "The Telegraph" nie chciała zostawić żadnego psa po śmierci.

Jednak w 2021 roku otrzymała dwoje szczeniąt od swojego syna, Andrzeja. Jednego niedługo przed śmiercią księcia Filipa i drugiego po jego śmierci, w setną rocznicę urodzin Filipa.

To właśnie dwa corgi, Sandy i Muick, były widziane w poniedziałek 19 września podczas procesji pogrzebowej do zamku Windsorów. Psami zajmie się książę Andrzej, który ofiarował swojej matce szczeniaki.

Śmierć królowej Elżbiety

Pałac Buckingham ogłosił śmierć królowej Elżbiety 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Po 70-letnich rządach była najdłużej panującym brytyjskim monarchą.

Wiadomość o śmierci królowej Elżbiety wiąże się z kolejnym historycznym momentem: jej następcą został natychmiast jej najstarszy syn, 73-letni książę Karol, który będzie teraz królem Karolem III.

Pierworodny syn Karola, książę William (40 l.), jest teraz następny w kolejce do najsłynniejszego tronu świata, a po nim jego pierworodny syn, książę George (9 l.).

Zobacz też:

Elżbieta II miała ich ponad 30! Dlaczego królowa zakochała się w rasie Corgi?

Pokazali ukochane psy królowej Elżbiety II. Te zdjęcia łamią serce

Fotograf zdradził, co Karol III robił przed śmiercią matki. Warto było?

Łamiące serca zdjęcia księżniczki Charlotte obiegły świat. Przygnębiające

Królowa Elżbieta II zrobiła to własnej siostrze. Na jej decyzję w napięciu czekała cała Wielka Brytania


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama