Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zmarła w otoczeniu bliskich

Królowa Elżbieta II nie żyje. Ta informacja zasmuciła nie tylko całą Wielką Brytanię, ale też cały świat. Od ponad 70 lat zasiadała na tronie, przeżyła więcej niż niejeden człowiek. W czwartek medycy zostali wezwani do pogarszającego się stanu monarchini. Niestety, nie udało się jej uratować. Zmarła w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Królowa Elżbieta II (†96 l.) była ewenementem na skalę światową. Na tronie Królowej Wielkiej Brytanii od ponad 70 lat, a ostatni raz publicznie pokazała się we wtorek, 6 września. Elżbieta II była w dobrym humorze, choć używała laski do chodzenia, a na jej prawej ręce, widoczna była ciemna plama (najprawdopodobniej siniak). Dziś, zmarła ikona Wielkiej Brytanii.

Królowa Elżbieta II nie żyje

W ostatnich chwilach Królowej Elżbiety II towarzyszyła jej rodzina. W szkockim zamku przebywał Książę Karol wraz z żoną, Camilą. Do zamku Belmoral szybko też przyjechał Książę William i Książę Harry.

Reklama

Niestety, stan Królowej Elżbiety pogorszył się. Medycy nie mieli szansy jej uratować. Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat w otoczeniu najbliższej rodziny.

Elżbieta II od dawna miała problemy ze zdrowiem

We wtorek 6 września grafik Elżbiety II był niezwykle napięty. Królowa miała mieć audiencję z ustępującym premierem Borisem Johnsonem i jego następczynią Liz Truss. Do spotkania miało dojść w szkockiej posiadłości Królowej, Belmoral. Elżbieta II przebywa tam zawsze od lipca do października. Ze względu na wiek i pogarszające się zdrowie, zadecydowano o zaproszeniu polityków do zamku w Szkocji.

W środę, 7 września rzecznik Pałacu Buckingham przekazał informację, że: "Jej Wysokość przyjęła dziś po południu radę lekarzy, aby odpocząć. Oznacza to, że spotkanie Tajnej Rady Wielkiej Brytanii, które miało się odbyć dziś wieczorem, zostanie przeorganizowane".

W czwartek, 8 września 2022 lekarze poinformowali, że zalecili Królowej dalszy odpoczynek, lecz obawiają się o jej stan zdrowia.

"Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral" - przekazał Pałac Buckingham w czwartek w oficjalnym oświadczeniu.

W czwartek, zaraz po komunikacie Pałacu Buckingham nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss napisała na Twitterze: "Cały kraj będzie głęboko zaniepokojony wiadomościami z Pałacu Buckingham w porze lunchu. Moje myśli - i myśli ludzi całego Zjednoczonego Królestwa - są z Jej Wysokością Królową i jej rodziną w tym czasie".

Według korespondenta BBC atmosfera oświadczenia Pałacu Buckingham "zawierał stopień powagi, którego nie widzieliśmy wcześniej".

Niestety, Pałac Buckingham potwierdził najgorszą z możliwych wiadomości. Odeszła Królowa Elżbieta II.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama