Reklama
Reklama

Fotograf zdradził, co Karol III robił przed śmiercią matki. Warto było?

Co robił Karol w przeddzień śmierci matki? Okazuje się, że nie przewidział, że sytuacja zdrowotna Elżbiety II tak nagle się pogorszy. Mimo tego, przebywał na tyle blisko, że mógł jako pierwszy dojechać do umierającej królowej. O tym, co robił - wtedy jeszcze książę - Karol, zdradził nadworny fotograf.

Król Karol III jeszcze niecałe dwa tygodnie temu był jeszcze księciem. Za swoich młodych czasów uchodził za "najgorętszą partię" na wyspach i Europie ze względu na bezpośrednie odziedziczenie tronu. Do swojej roli przygotowywał się przez dekady, a teraz, w wieku 73 lat w końcu zasiadł na tronie.

Fotograf zdradził, co Karol III robił przed śmiercią matki. Warto było?

Jak podaje magazyn "Hello" w dzień przed śmiercią królowej Elżbiety III, Karol przebywał w Szkocji. Według świadków, świetnie bawił się w posiadłości należącej do jego fundacji.

Reklama

Więcej o wieczorze 7 września opowiedział fotograf królewski, Arthur Edwards w rozmowie z Piersem Morganem.

"Byłem w Dumfries House z księciem poprzedniego wieczoru, zjedliśmy tam kolację. To był wspaniały wieczór, a następnego dnia zobaczyłem, jak wszyscy szybko wychodzą z hotelu" - powiedział fotograf, który spędził tamten wieczór z Karolem.

Karol dowiaduje się o śmierci matki

Elżbieta II zmarła 8 września o godzinie 19:30 polskiego czasu, choć mówi się, że śmierć królowej nastąpiła nawet 3 godziny wcześniej. Karol szybko udał się do zamku Balmoral, w którym przebywała królowa. Niestety, nie udało się jej uratować.

Arthur Edwards miał okazję być przy Karolu podczas otrzymania wiadomości o śmierci Elżbiety II. Fotograf przyznał w rozmowie, że nie były to dla niego łatwe chwile.

"Kiedy otrzymaliśmy wiadomość, współczułem księciu. (...) Byłem tam jedynym fotografem. Wyszedł z samolotu, podszedł do mnie i zapytał: "Wszystko w porządku?" Powiedziałem: "Bardzo mi przykro z powodu twojej straty". Odpowiedział: "Cóż, to musiało się stać pewnego dnia". Potem po prostu poklepał mnie po ramieniu i odszedł" - wyznał królewski fotograf.

Edwards wspomina, że ciężko było mu pogodzić się z faktem, że z biesiadnego nastroju w środku tygodnia, będą działy się historyczne wydarzenia. "W środę wieczorem mieliśmy imprezę, śmialiśmy się, żartowaliśmy razem. A 24 godziny później on tam jest. Radzi sobie i martwi się o mnie. Trochę mnie to dotknęło"

Książę Karol stał się królem Karolem III

Bardzo szybko przystąpiono do koronacji Karola jako następcę tronu po Elżbiecie II. W sobotę książę Karol oficjalnie stał się królem Karolem III. Z pewnością nie będzie mu łatwo rządzić w cieniu swojej matki, lecz podczas uroczystości wygłosił, że będzie się "inspirował działaniami matki, "aby zapewnić pokój i dobrobyt narodowi".

Fotograf, który widział wszystko od kulis, stwierdził, że Karol nadaje się na króla: "Myślę, że wykonał świetną robotę. Przemówieniem, które wygłosił, świetnie zaczął być królem".

Dla tych, którzy jednak nie wybrali się do Londynu i śledzą wydarzenia w Londynie z domu - polecamy relację na żywo publikowaną na Interii.

Zobacz też:

Tak Księżna Kate oddała hołd królowej Elżbiecie w dniu pogrzebu. Wyjątkowy gest żony Williama

Harry i Meghan w drugim rzędzie, bezpośrednio za królem. Czy to koniec wojny?

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Zabrakło dwóch ważnych członków rodziny królewskiej

Łzy w oczach Karola III. Wzruszający moment pogrzebu królowej Elżbiety II

Pogrzeb Elżbiety II. George i Charlotte biorą udział w uroczystości

Rzekoma kochanka księcia Williama na pogrzebie królowej Elżbiety. To skandal!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy