Reklama

Reklama

Reklama

Zapracowany Karol III. Pałac Buckingham pokazał pierwsze oficjalne zdjęcie urzędującego króla!

Król Karol III (73 l.) z zaangażowaniem wypełnia oficjalne obowiązki. Zdjęcia, na których urzęduje, zostały opublikowane przez Pałac Buckingham. Na ujęciu nie zabrakło czerwonej skrzynki, w której brytyjscy monarchowie codziennie otrzymują rządowe dokumenty. Do publikacji zostały dodane fotografie niedawno zmarłej królowej Elżbiety II, która również była bardzo oddana pracy.

Król Karol III został po raz pierwszy sfotografowany podczas sprawowania oficjalnych obowiązków państwowych. Na ujęciu widzimy, jak monarcha przebywa w XVIII-wiecznej Sali Pałacu Buckingham i zajęty jest sprawdzaniem czerwonej skrzynki, w której zawarte są dokumenty od ministrów rządu Wielkiej Brytanii i królestw, a także przedstawicieli Wspólnoty Narodów.

Stacja BBC zwróciła jednak uwagę na pewien szczegół, który bardzo różni tę fotografię od oficjalnych portretów innych monarchów.

Reklama

Zapracowany Karol III. Tak wykonuje oficjalne obowiązki państwowe

Zdjęcie nowego króla wzbudziło zainteresowanie internautów. Na załączonym obrazku widzimy, jak 73-latek oddaje się pracy. BBC wyjaśnia, że nowy portret króla subtelnie sygnalizuje, iż ten, pomimo żałoby, od razu wziął się do wypełniania obowiązków względem ojczyzny.

To nie jedyny element, który został poddany analizie. Na szafce, tuż za królem, znajduje się zdjęcie zmarłych rodziców Karola. Fotografia z 1951 roku została podarowana Jerzemu VI, pamiątka ma symbolizować ciągłość monarchii.

Uwagę zwraca również czerwona skrzynka, która od lat funkcjonuje w Pałacu. To właśnie w niej brytyjscy monarchowie otrzymują dokumenty od ministrów. Król skupiony jest właśnie na tym przedmiocie. Specjaliści zauważyli, że 73-latek nie patrzy w obiektyw, lecz w kierunku dokumentów, co znów ma świadczyć o jego gotowości do pracy.

"Czerwona skrzynia jego Królewskiej Mości. Czerwona skrzynka zawiera dokumenty od ministrów rządów w Wielkiej Brytanii i Królestwach oraz od przedstawicieli Wspólnoty Narodów i nie tylko. Dokumenty są wysyłane z gabinetu prywatnego sekretarza do króla, gdziekolwiek on przebywa, w zamkniętej czerwonej skrzynce wysyłkowej" - czytamy na oficjalnym profilu Pałacu Buckingham.

Czerwona skrzynka nieodłączynym elementem pracy monarchi brytyjskiej

Również królowa Elżbieta II w okresie swojego panowania korzystała z czerwonych skrzynek. W tej samej publikacji zostały przedstawione zdjęcia monarchini, podczas gdy ta sprawowała władzę. We wpisie zostało podkreślone, że królowa otrzymywała oficjalną dokumentację niemalże każdego dnia, wliczając w to weekendy, oprócz dnia Bożego Narodzenia.

"Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta otrzymywała Czerwone Pudełka, które wykonywano w dniu Koronacji w 1953 roku, prawie każdego dnia swojego panowania, włączając w to weekendy i święta, ale z wyłączeniem Bożego Narodzenia" - czytamy.

Zobaczcie pierwszy oficjalny portret króla Karola III, który wykonuje powierzone mu zadania.

Zobaczcie również:

Królowa Elżbieta II przed śmiercią wyraziła życzenie. Dotyczy Harry'ego...

Ujawniono szczegóły testamentu królowej Elżbiety II. Kto dostanie najwięcej?

Kulisy sytuacji przed pogrzebem królowej wychodzą na jaw. Harry wściekły


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy