Reklama
Reklama

Karol III podjął złą decyzję. W tle oskarżenia o kłamstwo i zaniedbanie sprawy Andrzeja!

Plotki o tym, że książę Andrzej pojawił się w gronostajowych szatach na uroczystym nabożeństwie Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego, nie cichną i budzą coraz większe kontrowersje. Różne źródła skwapliwie potwierdzają te informacje, co jeszcze bardziej rozsierdza Brytyjczyków, którzy nie przepadają za zhańbionym księciem. Niektórzy baczni obserwatorzy royalsów, zarzucają rodzinie królewskiej kłamstwo, twierdząc, że za zamkniętymi drzwiami podejmowane są próby przywrócenia Andrzeja na dawne stanowisko. Czy król zareaguje?

Książę skandalista wciąż obdarzany jest zaszczytami? Andrzejowi nie ujdzie to płazem!

Wielką Brytanią wstrząsnęły pogłoski o tym, że książę Andrzej uczestniczył we wtorek w uroczystości Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego w George's Chapel w Windsorze. Arystokrata pojawił się w  towarzystwie swoich braci króla Karola III i księcia Edwarda, siostry księżnej Anny i teściów Sophie, księżnej Edynburga i Sir Timothy'ego Laurence'a.

Książę Yorku wziął udział w wielkiej ceremonii, która celebruje lojalność i służbę rodzinie królewskiej. Mężczyzna przywdział na siebie piękne gronostajowe szaty, które mają wskazywać na jego pozycję Kawalera Podwiązki — zaszczyt, który zachował pomimo pozbawienia go obowiązków członka rodziny królewskiej.

Reklama

Jak głosi wieść, Andrzej podobno uczestniczył w przyjęciu, które odbyło się w Windsorze. Rodzina królewska po nabożeństwie zaprosiła na biesiadę aż 600 gości.

Pojawienie się księcia spotkało się z krytyką ze strony królewskich obserwatorów, z których niektórzy oskarżyli rodzinę królewską o "kłamstwo przez zaniedbanie sprawy Andrzeja", który miał być odsunięty od obowiązków królewskich.

Rachel Bowie i Roberta Fiorito, gospodarze podcastu Royally Obsessed, omówili kontrowersyjny występ Andrzeja w najnowszym odcinku swojej produkcji.

Stwierdzili, że książę "przebrał się za członka rodziny królewskiej" podczas nabożeństwa Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego. Ich źródło potwierdziło tę informację, donosząc, że Andrzej "był ubrany w pełne regalia na nabożeństwo".

Książę Andrzej i jego wiekopomne przewinienie. To dlatego odsunięto go od obowiązków!

Pod koniec 2019 roku, w następstwie nieporozumień związanych z jego związkiem ze s finansistą i przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem oraz oskarżeniami Virginii Roberts Giuffre o wykorzystywanie seksualne, którym Brytyjczyk stanowczo zaprzeczył, Andrzej wycofał się z pełnienia obowiązków publicznych. Później, w styczniu 2022 roku, został pozbawiony mecenatu wojskowego oraz królewskiego i od tego czasu prowadził życie głównie poza centrum uwagi.

Jego matka, nieżyjąca już królowa Elżbieta II, nie zrezygnowała jednak z jego ceremonialnej roli w Królewskim Zakonie Wiktoriańskim. Książę został mianowany dowódcą Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego przez zmarłą królową w 1976 roku. W 2003 roku został awansowany do stopnia komandora rycerskiego, a następnie w 2011 roku do stopnia rycerza Wielkiego Krzyża.

Obecność Andrzeja zbulwersowała opinię publiczną

Jego obecność na niedawnym wydarzeniu doprowadziła niektórych do przekonania, że Andrzej próbuje powrócić do królewskiego życia.

Były poseł i zasiadający członek Tajnej Rady Norman Baker powiedział, że książę Yorku "wkrada się z powrotem do życia publicznego" i powinien "zostać wyrzucony".

"Po prostu pozwolono mu bawić się w przebieranie się za członka rodziny królewskiej na dzień, w którym tak naprawdę powinien odsiedzieć długi okres ciszy" - powiedział w rozmowie z "The Sun".

W międzyczasie Fiorito stwierdziła w podcaście, że rodzina królewska rozwiązuję sprawę na swój sposób: "Wydaje się, że oni [Rodzina Królewska- przyp.red.] pozwalają mu robić swoje za zamkniętymi drzwiami i jest to dla niego sposób na powrót". Uważa się, że król Karol i jego następca tronu, książę William, są świadomi opinii publicznej zhańbionego księcia i podobno byli mniej tolerancyjni wobec niego niż zmarła królowa, o czym mogą zaświadczać ostatnie decyzje monarchy, który przeniósł brata do rezydencji niegdyś zajmowanej przez Meghan i Harry'ego - Frogmore Cottage.

W ostatnich tygodniach donoszono, że Andrzej był "wściekły", gdy dowiedział się, że może otrzymać zakaz noszenia gronostajowych szat podczas koronacji króla Karola III. Wcześniej zabroniono mu noszenia tradycyjnych szat podczas procesji z okazji Dnia Podwiązki w Windsorze. Jednak według Ingrid Seward, redaktor naczelnej magazynu "Majesty", król mógł tym razem nie mieć wyboru w tej sprawie.

Zobacz też:

Niespodziewana wizyta Harry'ego w Londynie. Stawił się na przesłuchaniu

Książę Harry się wścieknie. Netflix wywinie mu TAKI numer w "The Crown"

Meghan boi się przyjechać na koronację króla Karola? Wyciekły szczegóły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | książę Andrzej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy