Reklama
Reklama

Niespodziewana wizyta Harry'ego w Londynie. Stawił się na przesłuchaniu

Książę Harry przybył w poniedziałek 27 marca do sądu w Londynie. Syn Karola III zostanie przesłuchany w sprawie przeciwko wydawcy gazety Daily Mail. Chodzi o domniemane podsłuchy telefoniczne i inne naruszenia prywatności, jakich brytyjskie media miały się dopuścić wobec celebrytów.

Książę Harry wytoczył proces wydawcy tabloidów

Książę Harry, młodszy syn króla Karola III, wniósł pozew przeciwko Associated Newspapers, wydawcy jednego z najpopularniejszych tabloidów na Wyspach. Chodzi o skandal związany z podsłuchami. Do pozwu dołączyli inni celebryci. Między innymi piosenkarz Elton John, jego mąż - filmowiec David Furnish, a także aktorki Elizabeth Hurley i Sadie Frost (była żona Jude Lawa).

Reklama

Pierwsza rozprawa zaczyna się w poniedziałek 27 marca. Celbryci, którzy pozwali wydawcę, nie mogą w związku  z tym udzielać żadnych wywiadów. Wiadomo jednak czego dotyczy sprawa, dzięki oświadczeniu, jakie w październiku ubiegłego roku wystosowali prawnicy księcia Harry'ego i Sadie Frost.

Z przekazanych wówczas informacji wynika, że sprawa przeciwko Associated Newspapers obejmuje oskarżenia o podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, podsłuchów umieszczonych w samochodach i domach oraz płacenie policji za poufne informacje.

Associated Newspapers, wydawca Daily Mail, The Mail on Sunday i Mail Online, powiedział, że "całkowicie i jednoznacznie" zaprzecza zarzutom. Agencja stara się także o odrzucenie sprawy przez sąd. 

To nie pierwsze starcie Harry'ego z wydawcą tabloidu

Kilka dni temu Harry stoczył już batalię z wydawcą "Daily Mail". Książę Harry twierdził, że został zniesławiony przez tabloid "Daily Mail". W ubiegłym roku syn króla Karola III pozwał wydawcę tabloidu za artykuł z lutego 2022: "Tak Harry próbował utrzymać w tajemnicy swoją prawną walkę z rządem o ochroniarzy". Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa już zdążył orzec, że  działanie wydawcy było zniesławiające. Teraz prawnicy księcia Harry'ego chcą, by sąd orzekł na jego korzyść bez konieczności przeprowadzania procesu. Ich argumenty  sprowadzają się do jednego: żądają oni "osłabienia prawa gazety do komentowania".

Również żona Harry'ego, Meghan, wygrała sprawę o naruszenie prywatności przeciwko Associated Newspapers. W 2021 roku zakończyła się sprawa związana z wydrukowaniem przez tabloid listu, który Markle napisała do swojego ojca, z którym była w skonfliktowana.

Zobacz też:

Książę Harry się wścieknie. Netflix wywinie mu TAKI numer w "The Crown"

Meghan boi się przyjechać na koronację króla Karola? Wyciekły szczegóły

Król Karol III wściekł się na Harry'ego. Planuje zemstę za serial(e) Netflixa

"Harry i Meghan": serial Netfliksa to jedna wielka manipulacja? Dziennikarze dostrzegli kolejne przekłamania


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry | Elton John
Reklama
Reklama
Reklama