Reklama
Reklama

Książę Harry pozwał Wielką Brytanię. Pierwsza rozprawa już się odbyła. Poszło po jego myśli?

Książę Harry chce odwiedzić wraz z żoną i dziećmi Wielką Brytanie. Kraj odmówił mu rządowej ochrony, choć ten przyznał, że nie czuje się na Wyspach bezpiecznie. Czy pierwsza rozprawa poszła po jego myśli?


Książe Harry pozwał Wielką Brytanię! O co?

Odkąd książę Harry wraz z żoną opuścił rodzinę królewską i Wielką Brytanie - do ojczyzny wracał dwukrotnie. Pierwszy raz w kwietniu zeszłego roku przyleciał na pogrzeb swojego dziadka, księcia Filipa. Później w lipcu razem z Williamem odsłonili pomnik ku czci księżnej Diany. Za każdym razem pojawiał się w ojczyźnie bez rodziny.

Harry chciałby jednak odwiedzić Wielką Brytanie wraz z żoną i dziećmi. Niestety w kraju nie czuje się bezpiecznie, dlatego poprosił o rządową ochronę. W tym celu miał wystosować pismo do królowej Elżbiety, jednak, jak donosi "The Sun", ta stanowczo mu odmówiła. Czy księże faktycznie ma się czego obawiać? Podczas pobytu śledzili go paparazzi, a zważywszy na historię z jego matką, można uznać, że jego obawy są uzasadnione.

W związku z tym postanowił wejść na drogę sądową. Pierwsza rozprawa miała miejsce ostatnio i odbyła się w Sądzie Najwyższym przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Harry'ego reprezentował przedstawiciel.

Reklama

Harry i Meghan utracili królewską ochronę, kiedy zrezygnowali z obowiązków na dworze. W USA opłaca ochroniarzy z prywatnych pieniędzy, jednak w Wielkiej Brytanii nie maja odpowiednych narzędzi, żeby zapewnić bezpieczeństwo jego i całej rodziny.

Na razie nie wiadomo, jak zakończyła się rozprawa w Sądzie Najwyższym w Londynie i czy dokumenty z niej zostaną w całości upublicznione.

Zobacz też:

Panderecki znów nie został pochowany. Niepokojące wieści płyną z Krakowa

Marianna Schreiber wchodzi do polityki? Żona ministra PiS zasili szeregi opozycji?

Anna Lewandowska pokazała się cała w tatuażach. Fani nie kryją zdziwienia

Ile nowych przypadków? Raport Ministerstwa Zdrowia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy