Reklama
Reklama

Jednoznaczne wieści z domu Joanny Kurskiej! Wiemy, kiedy planuje pożegnać Polskę i dołączyć do męża

Joanna Kurska w nagłych i nieprzyjemnych dla siebie okolicznościach wraz z końcem grudnia straciła pracę w Telewizji Polskiej. Po rozstaniu z TVP wydawało się, że żona byłego prezesa pojedzie za Jackiem Kurskim do Stanów Zjednoczonych. Nadal do tego jednak nie doszło i wygląda na to, że małżonkowie nieprędko zamieszkają razem.

Joanna Kurska - kulisy zwolnienia z TVP

Nie tak dawno wydawało się, że Joanna Kurska i Jacek Kurski będą trzymać władze w TVP jeszcze przez lata. Nagła decyzja o usunięciu męża szefowej "Pytania na śniadanie" ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej błyskawicznie odwróciła jednak sytuację do góry nogami. Kurski udał się za nowym stanowiskiem do USA, a jego żona została z dziećmi w Polsce.

Reklama

Choć deklarowała chęć pozostania w TVP i kontynuowania swojej misji, to szefowie publicznego nadawcy mieli inne plany. Na początku stycznia 2022 roku Telewizja Polska potwierdziła rozstanie z Joanną Kurską za porozumieniem stron. Nie było to żadną niespodzianką, bo o chęci pozbycia się jej przez nowego prezesa Mateusza Matyszkowicza spekulowano od tygodni.

Jacek Kurski wyjechał do USA. Kiedy Joanna Kurska do niego dołączy?

W rozmowie z "Faktem", która odbyła się wkrótce po  zakończeniu współpracy przez TVP, Kurska zaznaczała, że ma na siebie plan. Była szefowa "Pytania na śniadanie" chce zaangażować się w działalność charytatywną. Potwierdziła też swoje wcześniejsze deklaracje dotyczące wyjazdu do USA - w najbliższym czasie podobno nic takiego nie nastąpi.

Portal Jastrząb Post dotarł do zakulisowych informacji, które rzucają więcej światła na całą sytuację. Jak podaje ich informator, Jacek Kurski jest obecnie zajęty pracą w Radzie Dyrektorów Wykonawczych w amerykańskim Banku Światowym. Joanna nie ma jednak o to do niego pretensji, choć oboje bardzo za sobą tęsknią. Podobno codziennie rozmawiają przez wideo komunikator, a rozłąkę ciężko przeżywa też ich córka.

Joanna Kurska rzekomo nie chce, by Anna Klara Teodora wychowywała się bez ojca, dlatego ma zamiar dołączyć do męża w Waszyngtonie. Nie stanie się to jednak prędko - zapewne nie przed nadejściem wakacji. Powodem przeciągającej się przeprowadzki jest zaś syn Kurskiej:

Myślicie, że Kurskim będzie lepiej w USA? Wielu Polaków raczej nieprędko za nimi zatęskni...

Zobacz też:

Jacek Kurski z żoną zrobili pokazówkę na jej odejście z Woronicza.

To koniec tureckich seriali w TVP? Matyszkowicz sprząta po Kurskim.

Premiery Netflixa w 2023 roku. Jakie nowe filmy i seriale?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kurska | Jacek Kurski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy