Reklama
Reklama

Matyszkowicz sprząta po Kurskim w TVP. To koniec tureckich seriali?

Jacek Kurski na początku grudnia 2022 roku został zwolniony z funkcji prezesa TVP. Ubolewali nad tym faktem głównie jego ulubieńcy i gwiazdy disco polo. Jego następca, Mateusz Matyszkowicz planuje dokładnie posprzątać wszelkie działania swojego poprzednika. Na celownik najpierw wziął muzyków, a teraz zabiera się za tureckie seriale... To koniec przygód Sulejmana w TVP?

Wielkie sprzątanie w TVP po Kurskim. Matyszkowicz zapowiada brutalne zmiany w serialach

Jacek Kurski za swoich rządów w Telewizji Polskiej miał kilka pomysłów, które szczególnie spodobały się widzom. Były to między innymi hucznie organizowane koncerty i sylwestry z repertuarem muzyki disco polo. Po tym, jak zwolniono Kurskiego stery w TVP przejął Mateusz Matyszkowicz, pojawiły się drastyczne zmiany.

Reklama

Mateusz Matyszkowicz jest z wykształcenia filozofem i z pewnością bardziej interesuje go intelektualne przesłanie TVP niż czysto rozrywkowe. Przypomnijmy, że telewizja publiczna otrzyma 2,7 miliarda złotych z budżetu państwa. Jak tłumaczy Matyszkowicz "inflacja spowodowała gigantyczny wzrost cen, więc budżet, mimo, że większy, i tak będzie oznaczał oszczędności".

TVP będzie emitować tylko polskie seriale. Decyzja Matyszkiewicza zapadła

"Chcę, żeby na głównych antenach TVP było miejsce wyłącznie dla polskich seriali" - tak zapowiedział nowy prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz dla PAP. 

Ma ku temu racjonalne powody poparte wynikami: "Za każdym razem, kiedy TVP przypomina "Noce i dnie" albo "Nad Niemnem", odnotowujemy ogromne oglądalności" - wytłumaczył prezes.

W związku z tym, zaplanowane jest kręcenie serialu "Matylda", który ostatecznie pojawi się na antenie w 2024 roku. Serial "Matylda" skierowany głównie do kobiet będzie osadzony w II połowie XIX wieku. Mają być w nim przedstawione "wszystkie warstwy społeczne w Polsce - od szlacheckiej, przez inteligencją, po chłopską" - opowiedział prezes TVP dla PAP.

To koniec tureckich seriali? Wielkie sprzątanie w TVP po Kurskim

Przypuszczenia nowego prezesa może też potwierdzić Maciej Grzywaczewski (prezes TVP w latach 2004-2006), czyli czasach, kiedy to "Ranczo", "M jak Miłość" i "Ojciec Mateusz" biły rekordy popularności w polskich domach. "W przeciwieństwie do stacji komercyjnych TVP może pozwolić sobie, aby nie skupiać się na wartości ekonomicznej" - tłumaczy Grzywaczewski.

Czy to oznacza koniec tureckich seriali? Obecnie na antenie TVP emitowane są: "Zakazany owoc" (TVP 2 o 17:15), "Wspaniałe stulecie" (TVP 1 o 14:00) i "Przysięga" (TVP 1 o 16:05).

Przypomnijmy, że po ataku Rosji na Ukrainę, Jacek Kurski zdjął serial ukraińsko-rosyjskiej produkcji na antenie TVP "Stepowa miłość".

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku

Zobacz też:

W "Pytaniu na śniadanie" doszło do szokującej wpadki. Zwierzę tego nie wytrzymało!

Jacek Kurski i zwolniona żona Joanna zrobili pokazówkę na odchodne z TVP! Mąż popędził w jej kierunku, zaczął tulić i pocieszać!

Bójka podczas wigilii pracowników TVP ma ciąg dalszy. Pobity dziennikarz stracił pracę

Jacek Kurski w dużych tarapatach! W nowej robocie będzie musiał wspierać gejów i lesbijki

Wielki nieobecny "Sylwestra Marzeń z Dwójką". Już wiadomo, gdzie się podział Rafał Brzozowski!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Jacek Kurski | Mateusz Matyszkowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy