Reklama
Reklama

Jacek Kurski w dużych tarapatach! W nowej robocie będzie musiał wspierać gejów i lesbijki

Jacek Kurski w teorii "złapał pana Boga za nogi", gdy otrzymał intratną propozycję pracy w amerykańskim Banku Światowym. Szybko natrafił jednak na pierwsze przeszkody, a wraz z nim jego małżonka Joanna Kurska, który wylądowała na dywaniku w TVP. Problemy z nowym pracodawcą mogą zacząć się z powodu deklaracji tolerancji wobec gejów, lesbijek i osób transseksualnych.

Po odejściu z TVP Jacek Kurski długo nie mógł znaleźć dla siebie nowego miejsca. Media spekulowały na temat dołączenia przez byłego prezesa do rządu Mateusza Morawieckiego, ale z tych zapowiedzi ostatecznie nie wynikło nic konkretnego. Niektórzy eksperci spekulowali nawet, że to może być publiczny koniec Kurskiego, gdy nagle jak grom z jasnego nieba spadła informacja o zatrudnieniu go przez Bank Światowy.

Reklama

Jacek Kurski z nową pracą. Joanna Kurska ma przez to kłopoty?

Zdobyte przez polityka stanowisko wywołało falę zdziwionych komentarzy i kpiących reakcji ze strony jego przeciwników. Niespodziewanie cała sytuacja wpłynęła też na los Joanny Kurskiej w TVP. Żona wieloletniego prezesa Telewizji Polskiej najpierw wylądowała na dywaniku u swojego obecnego szefa, a następnie udzieliła publicznego komentarza na temat plotek o swoim odejściu z "Pytania na śniadanie".

Finalnie wygląda na to, że Joanna Kurska pozostanie w Polsce, gdy jej mąż będzie próbował samotnie odnaleźć się w nowym środowisku. Nie będzie to łatwe, również ze względu na różnice kulturowe panujące między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi. Na drodze do szczęścia może stanąć choćby stosunek Amerykanów do mniejszości seksualnych.

Jacek Kurski podpisze deklarację tolerancji dla mniejszości? Wcześniej był przeciwny LGBT+

Jak donoszą dziennikarze Onetu, Jacek Kurski na wstępnie pracy w Banku Światowym będzie musiał podpisać deklarację tolerancji wobec gejów, lesbijek, osób transpłciowych i innych przedstawicieli mniejszości. Na stronie internetowej firmy znajdziemy liczne deklaracje chęci promowania różnorodności i tworzenia bezpiecznego otoczenia dla osób nieheteronormatywnych.

Tymczasem Jacek Kurski w przeszłości wielokrotnie sprzeciwiał się obecności przedstawicieli środowisk LGBT+ na antenach Telewizji Polskiej. Czy w takim razie podpisze deklaracje? A jeśli tak, to czy jego nowi pracodawcy mogą ufać w słowa człowieka, którego przeszłe czyny sygnalizowały dokładnie odwrotny stosunek do mniejszości seksualnych? Pytań nie brakuje, ale na odpowiedzi zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Zobacz też:

Jacek Kurski przeszedł metamorfozę swojego wyglądu. Pod amerykańskie trendy?

Sebastian Karpiel-Bułecka długo walczył z chorobą. Szokujące wyznanie muzyka!

Święta coraz bliżej. Polskie gwiazdy są już gotowe.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | Joanna Kurska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy