Reklama
Reklama

Co łączy Wieniawę, Tyszkiewicz i Kurowską? Są "nietolerancyjne"

Przemęczenie, niezdrowe odżywianie i stres. To może spotkać każdego i nie uchronią się przed nimi nawet znani celebryci. Wśród schorowanych aktorek znalazła się między innymi Joanna Kurowska, Beata Tyszkiewicz i Julia Wieniawa. Co to za choroba?

Alergie są jednymi z najbardziej dokuczliwych dolegliwości zdrowotnych. Nieleczone mogą się pogłębiać, a niewykryte mogą skutecznie utrudniać życie. Co łączy istotne nazwiska w polskim show-biznesie: Tyszkiewicz, Kurowską i Wieniawę?

"Tajemnicza choroba celebrytek" trawi ich zdrowie

Okazuje się, że "tajemniczą chorobą celebrytek" jest... alergia na gluten. Najczęstszymi objawami nietolerancji glutenu są biegunki, wymioty, wzdęcia, atopowe zapalenie skóry, świąd i pokrzywka. Wbrew mitom, alergii można się również nabawić w dorosłym wieku. Obecnie alergię na gluten ma coraz więcej osób, w tym polskich celebrytek. Postanowiły głośno powiedzieć o swoich problemach.

Reklama

"Tajemnicza choroba celebrytek": Julia Wieniawa cierpi od razu

Julia Wieniawa, zanim dowiedziała się o swojej nietolerancji na gluten, walczyła od długiego czasu z hashimoto. Uskarżała się jednak na spadki nastroju po zjedzeniu posiłków zawierających gluten, dlatego postanowiła się przebadać. Co więcej, skutkami jej alergii są także nieprzyjemne wypryski na skórze.

"Tajemnicza choroba celebrytek": lekarze Beacie Tyszkiewicz zwiastowali raka

Beata Tyszkiewicz znana jest z niezdrowego trybu życia - nigdy nie odmawiała sobie palenia papierosów i picia alkoholu. Okazuje się, że jurorka znana z programu "Taniec z gwiazdami" miała nieprzyjemne dolegliwości, których lekarze nie mogli zidentyfikować.

Lekarze sądzili nawet, że Tyszkiewicz cierpi na raka trzuski. Tymczasem diagnoza okazała sie zgoła inna.

"Tajemnicza choroba celebrytek": Joanna Kurowska ignorowała problemy

Joanna Kurowska nie wiedziała o swojej alergii na gluten i większość objawów po prostu ignorowała. Aktorka wiele razy podejmowała próby schudnięcia. Pomimo ruchu i niskokalorycznej diety nie mogła zrzucić kilogramów. Co więcej, uważała, że wykluczanie pojedynczych produktów z diety jest dziwną modą i fanaberią.

Aktorka na dodatek czuła się ciągle zmęczona i opuchnięta, lecz tłumaczyła to dużą ilością pracy. Przełomem okazały się wyniki badań, które postanowiła sobie zrobić podczas pobytu na wakacjach.

A wy możecie jeść gluten?

Zobacz także:

Lech Wałęsa skarży się na inflację i niską emeryturę: "Mam 12 tys. zł emerytury. Odczuwam drożyznę"

Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej Wróblewski. Ile lat aktorka jest starsza od swojego męża?

Rafalala grasuje we Wrocławiu. Uważajcie, nagrywa ludzi po kryjomu!

Tomasz Lis sprzedaje swoją ogromną posiadłość w Konstancinie. Cena zwala z nóg

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kurowska | Beata Tyszkiewicz | Julia Wieniawa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy