Reklama
Reklama

Anna Kalczyńska zaliczyła wielką gafę! Grażyna Torbicka aż zamilkła

Podczas "Dzień dobry TVN" doszło do niezręcznej sytuacji. Anna Kalczyńska była pewna swoich racji i zaciekle ich broniła. Zaproszona do studia Grażyna Torbicka starała się wytłumaczyć dziennikarce, że jest w błędzie. W końcu jednak odpuściła i wycofała się. Po programie internauci szybko zweryfikowali, która z pań miała rację...

Wpadka Anny Kalczyńskiej w "Dzień dobry TVN"

Anna Kalczyńska rzadko zalicza wpadki podczas "Dzień dobry TVN". Zdecydowanym liderem takich "niefortunnych" sytuacji jest duet Filip Chajzer i Małgorzata Ohme. Jednak tym razem, to nie o nich huczy internet. 

Podczas porannego wydania "Dzień dobry TVN" Kalczyńska i Andrzej Sołtysik rozmawiali z Grażyną Torbicką o trzydziestej gali wręczenia Paszportów Polityki, która ma się odbyć 17 stycznia.

Reklama

To nagrody wręczane przez tygodnik "Polityka" od 1993 roku. Przyznawane są twórcom w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka (sztuki wizualne) i estrada. Od 2016 roku dodaną nową: kultura cyfrowa, a od 2020 roku wręczana jest także nagroda specjalna, kreator kultury.

"To jest paszport, który jest dowodem na to, że jego laureat przekracza granicę sztuki, bo o to w sztuce chodzi. To jest najważniejsze, trzeba być odważnym. Również odważnym, żeby te granice sztuki przekraczać" - wyjaśniała Torbicka podczas "Dzień dobry TVN".

Od 10. edycji gale są transmitowane przez telewizję. Paszporty wręczane są na uroczystym wydarzeniu w Teatrze Wielkim w Warszawie, które prowadzone jest przez redaktora naczelnego tygodnika, Jerzego Baczyńskiego i Grażynę Torbicką.

"To jest proces wyłaniania tych, którzy są nominowani do Paszportów. Najpierw osoby z różnych mediów, krytycy, dziennikarze zajmujący się kulturą proponują nazwiska, proponują też zjawiska, które ich zdaniem w minionym roku są ważne i interesujące. Potem już kapituła Polityki spośród tych, którzy otrzymali najwięcej głosów wybiera zwycięzcę" - tłumaczyła podczas śniadaniówki.

Anna Kalczyńska pokłóciła się z Grażyną Torbicką

Podczas "Dzień dobry TVN" wywiązała się dyskusja o nominowanych i laureatach. Anna Kalczyńska wspomniała, że Paweł Pawlikowski miał otrzymać Paszport Polityki. Grażyna Torbicka poprawiła prowadzącą i przekonywała, że doszło do pomyłki, bowiem reżyser nigdy nie był nominowany. 

Kalczyńska nie zgodziła się z dziennikarką, przeglądała kartki z notatkami, które otrzymała od wydawcy i upierała się przy swoim. Torbicka w końcu odpuściła i nie drążyła dalej tematu, chociaż była przekonana o swojej racji. W końcu to ona prowadzi galę i najlepiej pamięta, kto został wyróżniony Paszportem Polityki. To jednak nie był dla Kalczyńskiej żaden argument. 

Po programie internauci szybko wychwycili, że rację miała jednak... Grażyna Torbicka. Pawlikowski nie był laureatem Paszportów i nie otrzymał nawet nominacji.

Czy Kalczyńska zareaguje i przeprosi za swój błąd?

***

Zobacz także:

Kalczyńska została nową pogodynką "Dzień Dobry TVN"? Wszystko przez pewne komplikacje...

Anna Kalczyńska pogrążona w smutku. "To będą nasze ostatnie święta"

Anna Kalczyńska opowiedziała o romansie w śniadaniówce. Dziennikarze zostali zawieszeni

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka | Anna Kalczyńska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy