Reklama

Filip Chajzer

Filip Chajzer to dziennikarz młodego pokolenia związany ze stacją TVN, a prywatnie syn jednego z najpopularniejszych i najbardziej ikonicznych prezenterów polskiej telewizji Zygmunta Chajzera. Jak potoczyła się jego kariera?
Filip Chajzer - najważniejsze informacje
Filip Chajzer /Pawel Wrzecion /MWMedia

Filip Chajzer - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  27.11.1984

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  dziennikarz

Filip Chajzer to dziennikarz młodego pokolenia związany ze stacją TVN, a prywatnie syn jednego z najpopularniejszych i najbardziej ikonicznych prezenterów polskiej telewizji Zygmunta Chajzera. Jak potoczyła się jego kariera?

Dzieciństwo

Filip Chajzer urodził się 27 listopada 1984 r. w Warszawie jako jedyny syn Zygmunta Chajzera, znanego dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Ma dwie siostry – starszą Karolinę, która jest owocem pierwszego małżeństwa ojca, oraz młodszą Weronikę. Dorastał w bogatym, szczęśliwym domu.

Początek kariery

Młodszy ze znanych Chajzerów z dziennikarstwem związał się przypadkiem. Chociaż wiele osób zarzuca mu, że stał się znany wyłącznie dzięki nazwisku, to prezenter zdecydowanie zaprzecza tym oskarżeniom. Jako młody chłopak trafił na praktyki reporterskie i poszczęściło mu się na tyle, że wylądował pod skrzydłami pasjonatów, którym zależało na przekazaniu wiedzy i wykształceniu kolejnego pokolenia dziennikarzy. W ten sposób i w Filipie pojawiła się dziennikarska żyłka – zaczął pisywać do „Super Expressu”, „Newsweeka” i „Życia Warszawy”.
W 2009 r. trafił do stacji TVN, gdzie pracował jako reporter serwisu „Stolica” na antenie TVN Warszawa.

Zdobycie popularności

Związanie się ze stacją TVN okazało się dla młodego Chajzera trafną decyzją. Od tej pory nie zmienił pracodawcy, pojawiając się w kolejnych formatach produkcji tej telewizji. Widzowie najczęściej kojarzą go z programem „Dzień dobry TVN”, w którym występuje już od 2011 r. – początkowo jako reporter, później jako prowadzący wydań wakacyjnych, a od 2019 r. jako jeden ze stałych prowadzących codzienne wydanie.
Oprócz pracy w „Dzień dobry TVN” Chajzer dał się poznać jako prowadzący „Małych gigantów” (2015-2017), „Domu marzeń” (2016-2017) oraz „Hipnozy” (2018), a także jako współgospodarz programów „Studio TTV” i „Big Brother Nocą”. Współpracował także z Radiem Złote Przeboje, w którym prowadził wspólne audycje ze swoim ojcem, a w 2018 r. duet ojciec-syn wziął również udział w programie „Ameryka Express”.

Styl pracy i kontrowersje

Wielu Polaków uważa Filipa Chajzera za ekscentrycznego dziennikarza, który budzi skrajne emocje. Często zwraca się uwagę na fakt, że jego wypowiedzi zdają się nieprzemyślane, a żarty – nietrafione i wręcz niedelikatne. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nieraz wpływały skargi na zachowanie prezentera na wizji.
Chajzer ma jednak grono fanów, którzy uwielbiają jego specyficzny styl pracy.

Związki

Filip Chajzer ma za sobą ciężkie przejścia rodzinne. Z byłą żoną, Julią, rozstał się w 2013 r. Para na długo przed ślubem doczekała się syna, Maksymiliana, a swój związek sformalizowała w 2011 r. Dwa lata po rozwodzie Chajzera dotknęła kolejna tragedia – 10-letni Maks zginął w wypadku samochodowym, podróżując z byłym teściem Filipa, a swoim dziadkiem.
Kolejną partnerką Filipa Chajzera była Małgorzata Walczak, koleżanka po fachu. Zakochali się w sobie już w 2013 r., a w 2017 r. powitali na świecie syna, Aleksandra. W 2022 r. media poinformowały, że i tym razem młody Chajzer nie stworzył trwałego związku, a relacja z Walczak zakończyła się.

Filip Chajzer - Wiadomości

Filip Chajzer - Zdjęcia

Filip Chajzer - Wideo