Reklama

"Dzień Dobry TVN"

„Dzień Dobry TVN” od wielu lat gości na ekranach naszych telewizorów jako jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych. Wielu Polaków nie wyobraża sobie bez niego weekendowego przedpołudnia, a wydania tygodniowe – nadawane od poniedziałku do piątku – również gromadzą przed telewizorami rzesze widzów.
Dorota Wellman i Marcin Prokop w "Dzień Dobry TVN" /Paweł Wodzyński /East News

"Dzień Dobry TVN" - najważniejsze informacje

„Dzień Dobry TVN” od wielu lat gości na ekranach naszych telewizorów jako jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych. Wielu Polaków nie wyobraża sobie bez niego weekendowego przedpołudnia, a wydania tygodniowe – nadawane od poniedziałku do piątku – również gromadzą przed telewizorami rzesze widzów.

Czym jest "Dzień dobry TVN"?

„Dzień Dobry TVN” to magazyn poranny nadawany na żywo z ostatniego piętra biurowca Marszałkowska 76 w Warszawie i emitowany w stacji TVN codziennie od 8:00 do 11:30. W ramach programu prezentowane są głównie rozmowy z zaproszonymi gośćmi: celebrytami, uczestnikami innych programów stacji TVN, ale także ekspertami na najróżniejsze tematy.

Wywiady są tu przeplatane materiałami informacyjnymi, relacjami reporterów, a także prognozą pogody, przeglądem prasy oraz wstawkami z kącika kulinarnego. Trzon produkcji stanowi duet prowadzących, który towarzyszy widzom przez całe przedpołudnie.

Historia programu Dzień Dobry TVN

Program śniadaniowy zadebiutował na antenie 3 września 2005 r. i początkowo był emitowany tylko w weekendy. Po dwóch latach zadecydowano, że popularność „Dzień Dobry TVN” jest na tyle duża, by warto było emitować go również w ciągu tygodnia roboczego.

Od września 2007 r. "śniadaniówka" stanowi stałą część codziennej ramówki TVN, z wyjątkiem miesięcy letnich. Od 2010 r. w jego miejscu emitowany jest program „Dzień Dobry Wakacje”, który również jest produkcją wyłącznie weekendową.

Prowadzący

W „Dzień Dobry TVN” pracowały największe gwiazdy polskiego dziennikarstwa telewizyjnego. Przez program przewinęli się m.in. Olivier Janiak, Jolanta Pieńkowska, Jarosław Kuźniar, Marcin Meller, Magda Mołek, Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

Duety prowadzących w 2022 roku wyglądały zaś następująco: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik, Małgorzata Ohme i Filip Chajzer, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski oraz Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga. Najnowszą parę prowadzących tworzą Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński.

Ponieważ program jest nadawany na żywo, a ogromną częścią pracy prowadzących są rozmowy z zaproszonymi gośćmi, sytuacja na wizji bywa nieprzewidywalna. Zadaniem dziennikarzy jest zachowanie zimnej krwi bez względu na obrót zdarzeń, co jest najwyższą próbą umiejętności prezentera.

Niezapomniane momenty i skandale

W swojej historii „Dzień Dobry TVN” ma wiele niezapomnianych momentów. Anna Kalczyńska udzielała zaskakujących rad ojcu dwójki dzieci, a Małgorzata Ohme i Filip Chajzer w ignorancki sposób wypowiadali się o coming oucie brytyjskiego piłkarza.

Z kolei na początku 2020 roku Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wywołali międzynarodowy skandal przez niewybredne komentarze o koreańskim wokaliście zespołu BTS. Innym dużym sprawdzianem dla ekipy programu były wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. i relacjonowanie miejsca wypadku polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem.

Na antenie wielokrotnie dochodziło do kontrowersyjnych sytuacji – Margaret przeklinała na wizji, a Bożena Dykiel udzielała pozamedycznych rad na temat leczenia depresji. Prowadzący nie jeden raz „gotowali się” na wizji. Królami niedwuznacznych powiedzonek są za to Dorota Wellman i Marcin Prokop, którzy podbili serca Polaków swoimi słownymi igraszkami.

"Dzień Dobry TVN" - Wiadomości

"Dzień Dobry TVN" - Zdjęcia

"Dzień Dobry TVN" - Wideo