Reklama

Robert Karaś

Piątek, 16 września 2022 (13:36) Aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 (09:00)
Robert Karaś to ultra-triathlonista, który od lat podąża za swoimi sportowymi marzeniami, w międzyczasie znajdując miłość swojego życia i walcząc z oskarżeniami o doping. Jak zaczęła się jego przygoda ze sportem? Skąd pochodzi i w jakim jest wieku? Co łączy Roberta z Agnieszką Włodarczyk?
Robert Karaś - najważniejsze informacje
Robert Karaś /AKPA

Robert Karaś - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  20.11.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Elbląg

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  sportowiec

Robert Karaś - dzieciństwo i wykształcenie

Robert Karaś urodził się 30 listopada 1988 roku w Elblągu. Jest zodiakalnym Strzelcem i ma 177 cm wzrostu oraz waży około 65 kg.
Od najmłodszych lat związany był ze sportem. Początkowo trenował piłkę ręczną, jednak poważna kontuzja pokrzyżowała jego plany i musiał zrezygnować z tej dyscypliny sportowej. Rodzice oraz brat Sebastian Karaś, który znany jest z pokonania Morza Bałtyckiego wpław, namówili Roberta do treningów pływackich. W ten sposób sportowiec trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, z której został wyrzucony za złe zachowanie. Karaś miał także problemy z systematycznością, bardzo często opuszczał treningi. Egzamin dojrzałości zdał w szkole zaocznej.
Po szkole postanowił zostać zawodowym strażakiem. Pracował w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.
 
W 2015 roku wystartował w Niemczech w zawodach w triathlonie, organizowanych dla zawodowych strażaków i tam po raz pierwszy został mistrzem świata strażaków, uzyskując czas - 8 godzin, 50 minut, 20 sekund.
W 2019 roku przeprowadził się z rodzinnego miasta Elbląga do Warszawy.

Początki kariery Roberta Karasia w ultratriathlonie

Zdobycie mistrzostwa świata strażaków pchnęło go do dalszego działania. Z dnia na dzień zyskiwał coraz większą rozpoznawalność. W 2017 roku wystartował w podwójnym Ironmanie, natomiast w 2018 roku w potrójnym, gdzie udało mu się zostać mistrzem, pobijając rekord świata. Po wygranej zaczęli odzywać się do niego pierwsi sponsorzy, którzy roztaczali przed nim pierwsze możliwości zarobkowe w związku z uprawianą przez niego dyscypliną.
W jednym z wywiadów Robert Karaś wypowiedział się na temat swoich zarobków i stwierdził, że zaczął naprawdę dobrze zarabiać. Wraz z dużą gotówką, która pojawiła się w jego życiu, pojawił się też hazard. Robert Karaś w jedną noc w kasynie stracił 100 000 zł. Szybko jednak zaczął uczyć się na swoich błędach i jak sam przyznał - “Później tego błędu nigdy nie popełniłem. Nigdy więcej nie pójdę do kasyna”.
W 2022 roku ogłosił, iż został zawodnikiem federacji Fame MMA. Do jego pierwszej walki z Adamem Josefem nie doszło, w związku z wypadkiem Karasia. W 2023 roku stoczył walkę z raperem Filipem Marcinkiem, w której Karaś zwyciężył.
W 2023 roku na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana Robert Karaś został ogłoszony mistrzem świata i rekordzistą świata w Ultra Triathlonie.

Robert Karaś i związek z Agnieszką Włodarczyk

W 2012 roku Robert Karaś ożenił się z Natalią Ćwik, z którą znał się z treningów na gdańskiej pływalni. Pod koniec 2019 roku związek pary rozpadł się. W roku 2020 Robert zaczął spotykać się z aktorką Agnieszką Włodarczyk. W mediach krążyły plotki, jakoby miała ona doprowadzić do rozpadu małżeństwa Karasia z Natalią Ćwik. Ostatecznie jednak sportowiec udzielił wywiadu, w którym stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.
W 2021 roku na świat przyszedł syn Agnieszki i Roberta - Milan. Karaś wypowiadał się na temat swojego ojcostwa - „Będę najlepszym ojcem, jakim będę potrafił być. Dziecko będzie na pierwszym miejscu. Nie będzie tak, że będę je zaniedbywał kosztem treningu. Ja mam bardzo dużo wolnego czasu. Treningi realizuję w domu. Jedynie wychodzę na basen. Będę znikał na półtorej godziny i tylko wtedy nie będę mógł pomóc Agnieszce. Mamy taką pracę, że będziemy mieli dużo czasu dla dziecka”.
29 listopada 2023 roku para wzięła ślub, o czym poinformowała w mediach społecznościowych. Z relacji Agnieszki Roberta na Instagramie wynika, że uroczystość odbyła się na pustyni w Dubaju.  

Oskarżenie o doping

W 2023 roku w związku ze znalezieniem niedozwolonych substancji w organizmie Roberta Karasia, organizatorzy triathlonu w Brazylii zdyskwalifikowali go z udziału w zawodach.
Sportowiec wydał specjalne oświadczenie, w którym opowiedział o całym zdarzeniu - "Biorę pełną odpowiedzialność za wynik mojego testu antydopingowego. Jednak zapewniam, że nie przyjąłem tych substancji w celu poprawienia swojego wyniku na zawodach w Brazylii. Środki przyjąłem w styczniu, żebym mógł przygotować się do walki MMA, jaką stoczyłem 3 lutego. Nie miało to żadnego pozytywnego wpływu na moje przygotowania, ani sam start w Pucharze Świata, który odbył się pod koniec maja. Jako dowód mojej prawdomówności przedstawiam dokumentację z badania wariografem".
Analizowaniem sprawy zajmuje się Federacja International Ultra Triathlon Association.

Robert Karaś - Wiadomości