Reklama

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz przez wiele lat święciła triumfy jako żona Macieja Kurzajewskiego i dziennikarka TVP, a także specjalistka branży komunikacji oraz PR. Najpierw Polakami wstrząsnęła informacja o jej poważnej chorobie neurologicznej, ogromnym bólu i cierpieniu. W 2022 r. wokół Pauliny Smaszcz znów zrobiło się głośno, tym razem z bardziej powodów osobistych. Jak przebiegała jej dotychczasowa kariera?
Paulina Smaszcz - najważniejsze informacje
Paulina Smaszcz /VIPHOTO/EAST NEWS /East News

Paulina Smaszcz - najważniejsze informacje

Paulina Smaszcz przez wiele lat święciła triumfy jako żona Macieja Kurzajewskiego i dziennikarka TVP, a także specjalistka branży komunikacji oraz PR. Najpierw Polakami wstrząsnęła informacja o jej poważnej chorobie neurologicznej, ogromnym bólu i cierpieniu. W 2022 r. wokół Pauliny Smaszcz znów zrobiło się głośno, tym razem z bardziej powodów osobistych. Jak przebiegała jej dotychczasowa kariera?

Paulina Smaszcz źle wspomina dzieciństwo na Jeżycach

Paulina Smaszcz pochodzi z Poznania. Na świat przyszła 8 lutego 1973 r. i wychowywała się w dzielnicy Jeżyce razem ze starszym bratem Piotrem. Swojego dzieciństwa nie wspomina zbyt dobrze – dorastała w biedzie, długo walczyła o możliwość wyższej edukacji, mieszkała w jednym mieszkaniu z innymi, obcymi rodzinami. 

Początek kariery Pauliny Smaszcz — branża modowa i sopocki koncert Debiutów

Paulina Smaszcz jest absolwentką filologii polskiej. Pierwszą pracę zdobyła już w liceum. Musiała dokładać się do rodzinnego budżetu, więc podjęła pracę na stacjach benzynowych oraz jako hostessa na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam zauważyły ją skautki z agencji modelingowej i namówiły do rozpoczęcia kariery w branży modowej.
Praca na Targach okazała się dla Smaszcz podwójnie szczęśliwa – tam w 1993 r. spotkała również Małgorzatę Potocką, dzięki której otrzymała szansę poprowadzenia sopockiego koncertu „Debiutów” podczas słynnego festiwalu.

Konkurs na prezenterów TVP1

Zachęcona sukcesem konferansjerskim Smaszcz postanowiła wziąć udział w konkursie na nowych prezenterów TVP1. Chociaż jej umiejętności wymagały podszlifowania, to właśnie ona zwyciężyła i podpisała kontrakt z TVP. Pracę na ekranie łączyła z etatem w PZU i studiami polonistycznymi. Do dziś powtarza, że tylko ogromna determinacja i pragnienie ucieczki z biednych wówczas Jeżyc pozwoliły jej osiągnąć wtedy sukces i spełnić marzenia. 

Paulina Smaszcz w branży PR i powrót do telewizji

W 1997 r. Paulina Smaszcz podpisała kontrakt z Naszą TV, a w 1999 r. przeszła do stacji Wizja TV i Wizja Sport. Później na kilka lat zniknęła z telewizji i zaczęła rozwijać karierę w sektorze public relations – w tym okresie była związana m.in. z markami Red Bull, Idea i Onet.pl.
Do dawnej pracy wróciła w 2007 r., tym razem w stacji TVN Style, gdzie prowadziła program „Mamo, to ja”. W 2009 r. na powrót związała się z TVP, tym razem jako gospodyni programu porannego „Pytanie na śniadanie” do spółki z ówczesnym mężem, Maciejem Kurzajewskim. Po roku została jednak zawieszona za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej.

Problemy neurologiczne Pauliny Smaszcz

W 2018 r. Smaszcz nieoczekiwanie zachorowała, a jej kariera musiała zejść na dalszy plan. Jak mówi, nagle zaczęły jej doskwierać poważne problemy neurologiczne, niedowład kończyn i silne bóle. Zaledwie godziny dzieliły ją od tragedii. Choć dziś jej stan jest dużo lepszy, to dziennikarka musi zmagać się z codziennym bólem oraz poświęcać dużo czasu na rehabilitację.

Małżeństwo Pauliny z Maciejem Kurzajewskim

W 1996 r. Paulina Smaszcz poznała Macieja Kurzajewskiego, który również pracował już wtedy w TVP. Choć oboje byli wtedy w związkach, coś między nimi zaiskrzyło i szybko spotkali się znowu. Po zaledwie ośmiu miesiącach zostali małżeństwem. Rok później powitali na świecie pierwszego syna, Franciszka. Po kilku latach Smaszcz zaszła w kolejną ciążę, tym razem bliźniaczą. Paulina miała problemy z donoszeniem ciąży i synków niestety nie udało się uratować. Dla Kurzajewskich był to ogromny cios, ale los wynagrodził im te cierpienia kolejnym dzieckiem – w 2006 r. do rodziny dołączył mały Julian.

Rozwód Kurzajewskich i nowy związek Macieja

W 2020 r. nieoczekiwanie Kurzajewscy ogłosili rozwód. Dwa lata później Smaszcz dowiedziała się, że jej były mąż od miesięcy ukrywa nowy związek z aktorką i prezenterką Katarzyną Cichopek i to właśnie Paulina Smaszcz ujawniła ten sekret światu, zmuszając zakochanych do ujawnienia swojej relacji. Dziś nie szczędzi byłemu ukochanemu i jego nowej partnerce złośliwości.

Paulina Smaszcz - Wiadomości

Paulina Smaszcz - Zdjęcia