Reklama

Mikołaj Krawczyk

Mikołaj Krawczyk jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także wokalistą. Popularność zdobył w serialu „Pierwsza miłość”, gdzie grał Pawła Krzyżanowskiego. Obecnie jest mężem Sylwii Juszczak znanej z serialu „Na wspólnej”. Jak dążył do kariery aktorskiej?
Mikołaj Krawczyk - najważniejsze informacje
Mikołaj Krawczyk występuje obecnie w spektaklu "Zaręczony pogrążony" /Jaroslaw Antoniak /MWMedia

Mikołaj Krawczyk - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  27.01.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Katowice

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Pierwsza miłość",
  • "Ranczo",
  • "Klan"
Mikołaj Krawczyk jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także wokalistą. Popularność zdobył w serialu „Pierwsza miłość”, gdzie grał Pawła Krzyżanowskiego. Obecnie jest mężem Sylwii Juszczak znanej z serialu „Na wspólnej”. Jak dążył do kariery aktorskiej?

Młodość

Mikołaj Krawczyk urodził się 27 stycznia 1981 roku w Katowicach. Jest synem aktorki Marii Krawczyk, która pracowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz aktora Mirosława Krawczyka, znanego m.in. z serialu „Czułość i kłamstwa”. Wychowywał się wraz z młodszą siostrą Magdaleną.

Od najmłodszych lat interesował się aktorstwem, które mógł podglądać dzięki swoim rodzicom. W wieku trzynastu lat wystąpił w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, gdzie zagrał w przedstawieniu „Piotruś Pan”. Mikołaj Krawczyk w 2005 roku ukończył studia magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Kariera

Swoją aktorską karierę Mikołaj Krawczyk rozpoczął od ról teatralnych. 6 października 2001 roku zagrał w sztuce „Romeo i Julia”, która była wystawiana w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Z kolei 13 maja 2007 roku zagrał Simona Willisa, młodego kochanka, który próbuje zarobić na życie pisaniem kryminałów w spektaklu „Przyjazne dusze”. W czerwcu 2013 roku wystąpił w spektaklu „Porwanie Sabinek” Franza i Paula Schonthanów w warszawskim Teatrze Kamienica.

W 2001 roku Mikołaj Krawczyk grał epizodyczną rolę w serialu „Klan”, a w 2005 roku nastąpił przełom, który zadecydował o rozwoju jego kariery na kolejne lata. Dołączył wtedy do obsady serialu „Pierwsza miłość”, gdzie do 2013 roku wcielał się w postać Pawła Krzyżanowskiego. Ta rola przyniosła mu popularność i rzesze widzów. Ponadto jego serialowy bohater był mężem Marysi, którą grała Aneta Zając, jego ówczesna partnerka, z którą ma dwóch synów. Na planie tej produkcji poznał także swoją kolejną ukochaną Agnieszkę Włodarczyk.

Mikołaj Krawczyk wystąpił jeszcze w takich produkcjach jak: „Lokatorzy”, „Nienasycenie”, „Sprawa na dziś”, „Świat według Kiepskich”, „Sąsiedzi”, „Klinika samotnych serc”, „Przyjaciółki”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”, „Misja Afganistan”, „Pensjonat nad rozlewiskiem” czy „Sobibór”.

W 2007 roku brał udział w drugiej edycji programu telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. Później współpracował z zespołem rockowym Vintage, a jesienią 2014 roku został wokalistą zespołu Rockoholic. Ich pierwszy utwór, który nosi tytuł „Wykochaj mnie na śmierć” odtworzono ponad 200 tys. razy na platformie YouTube. Natomiast teledysk do piosenki „Teraz Ty” był realizowany m.in. w schronisku dla zwierząt. 

Życie prywatne

W latach 2004-2005 Mikołaj Krawczyk był związany z Karoliną Nowakowską, a następnie przez siedem lat był w związku z Anetą Zając. Para nigdy nie wzięła ślubu, ale mają dzieci - bliźniaków Michała i Roberta. W 2013 roku aktor zaczął się spotykać z Agnieszką Włodarczyk. To był bardzo medialny związek - para wywoływała skrajne opinie wśród fanów, a wszystko to z powodu okoliczności, w jakich się poznali. Para nie przetrwała jednak w związku zbyt długo, ponieważ rozstała się w 2016 roku. Później Krawczyk związał się z Sylwią Juszczak. W 2019 roku na świat przyszła córka pary, Konstancja. Oboje nie dzielą się szczegółami ich życia prywatnego.    

Mikołaj Krawczyk - Wiadomości

Mikołaj Krawczyk - Zdjęcia

Mikołaj Krawczyk - Wideo